Ta szkoła będzie dawała solidną praktykę i gwarancję pracy

10 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie wielofunkcyjnej hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Dzięki temu poprawi się jakość kształcenia. Będzie możliwe też otwarcie kolejnych specjalizacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ta szkoła będzie dawała solidną praktykę i gwarancję pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 lis 2014 18:16


Do dyspozycji uczniów jest 12 stanowisk naprawczych, myjnia, stanowisko do lakierowania, a także stanowisko do kontroli pojazdów. Stworzono też trzy specjalistyczne pracownie związane z mechaniką.

Czytaj też: Ministerstwo chce ożywić szkoły zawodowe za 820 mln euro

Dyrektorka Zespołu Szkół Mechanicznych, Małgorzata Kiebała powiedziała, że dzięki hali edukacja w szkole ma "nowy wymiar". Wyjaśniła, że wyposażenie hali w urządzenia, które są jednymi z najnowocześniejszych, pozwoli uczniom na jeszcze lepsze przygotowanie się do przyszłej pracy. - Zależy nam na płynnym przejściu od edukacji do zatrudnienia - dodała.

Na hali uczniowie będę przygotowywać się, a następnie przechodzić zewnętrzne egzaminy. Kiebała powiedziała, że obecnie obowiązuje wymóg, aby egzamin - naprawa samochodu - odbywał się przy jednym stanowisku i był całościowy. Dodała, że w tym roku do takiego egzaminu przygotowuje się blisko 150 uczniów.

Ze stanowisk na hali będą korzystali też uczniowie z innych szkół zawodowych w mieście. Dyrekcja szkoły wyliczyła, że tygodniowo będzie to ponad 780 uczniów.

Kolejnym atutem posiadania hali - jak wyliczyła Kiebała - jest możliwość otwierania nowych specjalizacji. Najprawdopodobniej od przyszłego roku szkolnego będzie możliwość kształcenia mechaników motocyklowych.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: Technika mają dawać solidne wykształcenie i zawód

Kiebała powiedziała, że wszyscy absolwenci szkoły znajdują pracę. Mówiła, że po zakończeniu szkoły mechanicznej połowa uczniów kontynuuje naukę na uczelniach wyższych, pozostali bez problemu otrzymują pracę. Dodała, że jest to efekt wieloletniej współpracy szkoły z różnymi firmami.

W Zespole Szkół Mechanicznych uczy się obecnie blisko 1,1 tys. uczniów. Szkoła współpracuje z ponad 120 firmami z różnych branż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.