Ta firma z branży transportowej sama szkoli młodych

Sytuacja na rynku pracy w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) nastraja optymistycznie. Liczba ogłoszeń o pracę z miesiąca na miesiąc rośnie. Jedynym mankamentem jest fakt, że pracodawcy zazwyczaj poszukują doświadczonych pracowników...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ta firma z branży transportowej sama szkoli młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 sie 2014 12:16


Większość pracodawców poszukuje na rynku pracy doświadczonej kadry. Od każdego potencjalnego pracownika oczekuje się wysokich kompetencji zdobytych w ramach dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są młodzi, wykształceni ludzie, którzy posiadają wiedzę teoretyczną, ale nie mają doświadczenia zawodowego.

- Osoby, które nie zdobyły doświadczenia w branży TSL, ale chcą podjąć pierwszą pracę w naszej firmie na stanowisku młodszego spedytora, mają możliwość jej podjęcia i uczestnictwa w Akademii Spedytora. Jest to autorski program dedykowany naszym pracownikom i ma na celu nauczenie ich od podstaw tajników tego zawodu – mówi Adriana Zielińska, HR menedżer w Optimie.

Firma daje szansę rozpoczęcia kariery w logistyce wszystkim tym, którzy kształcą się na kierunkach związanych z branżą TSL, ale nie jest to warunek konieczny. Najbardziej pożądane u kandydatów są chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Akademia Spedytora ma za zadanie wprowadzić niedoświadczonych, ale ambitnych pracowników w zawód spedytora.

- Projekt trwa miesiąc, najczęściej pierwszy miesiąc pracy uczestnika. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych menedżerów naszej firmy, którzy doskonale wiedzą, jak kształcić początkujących w  branży TSL, aby poradzili sobie w przyszłej pracy - mówi Paulina Karolik, trener Akademii Spedytora i manager Spedycji w Optimie.

Zwieńczeniem Akademii jest egzamin, podczas którego sprawdzana jest wiedza dotycząca zagadnień poruszanych w trakcie kursu. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie unikatowej wiedzy, niezbędnej do wykonywania zawodu spedytora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.