TÜV Rheinland inwestuje w Poznaniu. I chwali wysoko wykwalifikowaną kadrę

W laboratorium mechanicznym TÜV Rheinland Polska w Poznaniu będą pracować absolwenci poznańskich uczelni kształcących inżynierów, m.in. Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego. W laboratorium badane będzie m. in. wyposażenie obiektów rekreacyjno-sportowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TÜV Rheinland inwestuje w Poznaniu. I chwali wysoko wykwalifikowaną kadrę

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

23 maj 2013 9:25


Badania bezpieczeństwa i jakości mebli, zabawek, sprzętu elektronicznego, a także wyposażenia placów zabaw i obiektów rekreacyjno-sportowych to tylko niektóre z możliwości, jakie stwarza laboratorium mechaniczne TÜV Rheinland Polska w Poznaniu.

Nowoczesny obiekt został oficjalnie otwarty 22 maja 2013 roku, przy udziale przedstawicieli władz miasta oraz zaproszonych gości.

Rozwój laboratoriów badawczych TÜV Rheinland na całym świecie znacznie przyczynił się do globalnego sukcesu firmy. To właśnie dzięki inwestycjom w kadry oraz w rozbudowę nowoczesnych obiektów, takich jak ten w którym się właśnie znajdujemy, także polski oddział może wpływać na podnoszenie bezpieczeństwa i jakości produktów, dostępnych na rynku - powiedział Janusz Grabka, prezes zarządu TÜV Rheinland Polska.

Nowa siedziba laboratorium znajduje się w pobliżu zachodniej obwodnicy Poznania tzw. trzeciej ramy komunikacyjnej, połączonej bezpośrednio z autostradą A2. Ułatwia to transport próbek i wyrobów, zwłaszcza wielkogabarytowych, oraz przyjmowanie przesyłek dostarczanych samochodami ciężarowymi.

Kwestią przemawiającą za zlokalizowaniem obiektu w Poznaniu był również dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry. Pracownikami laboratorium są absolwenci najlepszych poznańskich uczelni kształcących inżynierów m.in. Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego.

Laboratorium specjalizuje się w badaniach mechanicznych, elektrycznych i nieniszczących wyrobów gotowych, komponentów oraz obiektów inżynieryjno-technicznych.

Poza badaniami wykonywanymi w warunkach laboratoryjnych eksperci TÜV Rheinland Polska wykonują badania bezpośrednio w obiektach inżynieryjnych klientów. Do ostatnich dużych realizacji należały badania prowadzone w największej w Europie środkowo-wschodniej oczyszczalni ścieków „Czajka" w Warszawie, weryfikacja elementów kotłów w elektrowni Połaniec oraz badania cyklotronu, umożliwiającego leczenie nowotworów gałki ocznej w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

Ponadto pracownicy laboratorium mają też uprawnienia do kontrolowania bezpieczeństwa placów zabaw oraz parków linowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.