Szkolenie dla pracowników Służby Więziennej

„Wspólnie przeciw uzależnieniom” to partnerski program edukacji społecznej, który realizowany jest przez samorząd województwa zachodniopomorskiego wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Szczecinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkolenie dla pracowników Służby Więziennej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 wrz 2013 13:55


Jego celem jest zwiększenie dostępu funkcjonariuszy oraz pracowników Służby Więziennej do profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej oraz wiedzy dotyczącej zjawiska uzależnień od substancji psychoaktywnych.

W bieżącym roku działania obejmują szkolenie psychologów pracujących w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi w zakresie motywowania do zmian osadzonych używających substancji psychoaktywnych oraz zapobieganie zrachowaniom samobójczym.

Pracownicy Służby Więziennej otrzymają wiedzę dotyczącą motywowania osób spożywających alkohol i inne środki psychoaktywne do podjęcia prób zaprzestania ich spożywania, do podejmowania leczenia odwykowego, wspierania abstynencji osób, które ukończyły terapię w placówkach uzależnień, a także zapobiegania próbom samobójczym wśród osób przebywających w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych.

Szkolenie rozpoczyna się 25 września i składa się z dwóch, dwudniowych zjazdów (25-26.09. oraz 28-29.10.) Weźmie w nim udział 14 psychologów z województwa zachodniopomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.