Szkolenia z zabiegów resustacyjnych dla 1,5 tys. osób

• Ruszył nabór do pilotażowej grupy 160 studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach, którzy wezmą udział w szkoleniu z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych BLS (Basic Life Support).
• W sumie szkolenie ma objąć 1,5 tys. osób.
• Szkoleniem instruktorskim BSL zostanie objętych również 40 pracowników SUM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkolenia z zabiegów resustacyjnych dla 1,5 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

7 sie 2016 22:14


Jak informuje uczelnia, w kursie mogą uczestniczyć studenci ostatniego roku kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa i położnictwa - w sumie szkolenie ma objąć 1,5 tys. osób.

Po jego zakończeniu każdy z uczestników otrzyma uznawany w szpitalach na całym świecie imienny certyfikat American Heart Association (AHA). Szkoleniem instruktorskim BLS zostanie objętych również 40 pracowników SUM, którzy po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu otrzymają dokument uprawniający do prowadzenia kursów BLS.

Dodatkowo, spośród uczestników kursu podstawowego zostanie wyłoniona grupa chętnych studentów, która weźmie udział w szkoleniach z zaawansowanych procedur: Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS - Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne dla dorosłych) oraz Pediatric Advanced Life Support (PALS - Pediatryczne zaawansowane zabiegi resuscytacyjne). Przewidziano na nich po 120 miejsc dla studentów i 18 dla pracowników SUM.

Więcej czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.