Szkolenia dla bezrobotnych kobiet: Nie tylko pisanie CV, ale i wykonywanie makijażu biznesowego

0 0
Szkolenia dla bezrobotnych kobiet: Nie tylko pisanie CV, ale i wykonywanie makijażu biznesowego
Szkolenia dla bezrobotnych kobiet trwają od 2 tygodni do miesiąca, po 6-8 godzin dziennie. /fot. pixabay

Już 750 bezrobotnych kobiet w całej Polsce skorzystało dotychczas z bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez stowarzyszenie Dress for Succes. Większość z nich znalazła pracę. Oprócz wiedzy otrzymują też ubrania do pracy.

Istniejąca od 19 lat sieć Dress for Success Worldwide ma już na świecie 137 oddziałów. Polska filia Dress for Success działa od sześciu lat w Katowicach.

- 750 kobiet w całej Polsce skorzystało dotychczas z naszych bezpłatnych, bardzo profesjonalnych warsztatów. Zdecydowana większość, ok. 75 proc. - skromnie licząc - znajduje potem szybko pracę - mówi Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor generalna stowarzyszenia Dress for Success.

Na prowadzone przez stowarzyszenie zajęcia kobiety zgłaszają się same lub są tam kierowane przez powiatowe urzędy pracy. Szkolenia trwają od 2 tygodni do miesiąca, po 6-8 godzin dziennie, są prowadzone przez profesjonalnych trenerów z certyfikatami.

Zdobywają wiedzę, ubrania i... pewność siebie

Panie wzmacniają poczucie własnej wartości, precyzują swoje oczekiwania co do przyszłej pracy i dowiadują się, jakie jeszcze umiejętności muszą zdobyć. Uczą się mądrego gospodarowania domowym budżetem, autoprezentacji i wystąpień publicznych, dbania o siebie, w tym zasad makijażu biznesowego, ćwiczą rozmowy kwalifikacyjne i pisanie CV. Na koniec dobiera im się odpowiednią fryzurę, dostają też bieliznę i biznesowy strój.

- Podstawowa kwestia to problem z poczuciem własnej wartości, kobiety umniejszają swoją wartość, w czym nieraz utwierdza je najbliższe otoczenie mówiąc, że nie nadają się do pracy, że nic nie potrafią. Czasem długo szukają pracy i tracą wiarę we własne możliwości, tymczasem rynek jest bardzo trudny. My uczymy je, że muszą wziąć swoje życie w swoje ręce, że zmiana zależy od nich - powiedziała Stasikowska-Woźniak.

Z pomocy Dress for Succes korzystają tylko kobiety - samotne matki, długotrwale bezrobotne, defaworyzowane na rynku pracy, wykluczone społecznie, ofiary przemocy, młode i starsze, o różnych doświadczeniach życiowych i zawodowych. Organizacja opiera się na pracy wolontariuszy, którzy zajmują się niemal wszystkim - od pozyskiwania funduszy, po opiekę nad szkolonymi kobietami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.