Świętokrzyskie przygotowuje nowoczesnych wuefistów

"WF 21" to projekt prowadzony prze Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Przewiduje nowoczesne formy prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, ciekawe formy rekreacji i edukację zdrowotną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świętokrzyskie przygotowuje nowoczesnych wuefistów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

10 wrz 2015 9:25


To pierwsza edycja projektu "WF 21", w ramach którego w woj. świętokrzyskim od października do końca roku szkolnego, będą organizowane zajęcia metodyczne i praktyczne - głównie dla nauczycieli. Jak podkreślają inicjatorzy projektu, jego celem jest podniesienie atrakcyjności lekcji wf w szkołach regionu i wyposażenie pedagogów w dodatkowe umiejętności.

Dla wuefistów, nauczycieli i studentów

Jak wyjaśniał dziennikarzom konsultant ŚCDN, Tomasz Kościak, program podzielono na trzy kategorie tematyczne - każdą skierowano do innej grupy odbiorców.

Pierwsza, związana ze sportem, jest przeznaczona dla nauczycieli wychowania fizycznego. Zajęcia będą dotyczyły m.in. diagnozy sprawności fizycznej i rozwoju fizycznego uczniów, treningu zdrowotnego, bezpiecznej aktywności fizycznej. Pedagodzy będą mogli podnieść swe kwalifikacje, niezbędne do prowadzenia zajęć m.in. z lekkiej atletyki, ćwiczeń na siłowni i fitness, metodyki nauki pływania, zabaw na trampolinie, gry w unihokeja i speedmintona. Część warsztatów będzie poświęcona edukacji zdrowotnej - m.in. zdrowemu odżywaniu.

Pakiet rekreacyjny, jest z kolei skierowany nie tylko do nauczycieli, ale także do studentów kierunków pedagogicznych i do wszystkich osób, które chcą rozwijać swe umiejętności nauczania w takich dyscyplinach jak: łucznictwo, jazda konna, łyżwiarstwo, narciarstwo. Będą też lekcje squasha, jazdy na rolkach, wspinaczki, żeglarstwa czy kajakarstwa.

Przygotowano także kurs dla pedagogów z przedszkoli i początkowych klas szkół podstawowych.

- Ruch u najmłodszych jest niezwykle istotny. Chcemy zachęcić nauczycieli do tego, by nie bali się podjęcia realizacji zagadnień związanych z wychowaniem fizycznym. W naszym odczuciu, te zajęcia mogą rzetelnie poprowadzić nie tylko wuefiści, ale też inni pedagodzy - pod warunkiem, że otrzymają wsparcie i przekonają się, że jest to bezpieczne i z pożytkiem dla uczniów - argumentował Kościak.

Szczegóły programu są dostępne na stronie internetowej ŚCDN. Zapisy potrwają do 25 września. W trakcie realizacji projektu będzie funkcjonowała platforma e-learningowa, a także forum, na którym uczestnicy zajęć będą mogli wymieniać doświadczenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.