Świętokrzyskie: 900 tys. zł na wsparcie niepełnosprawnych

Projekty organizacji pozarządowych, dotyczące m.in. rehabilitacji, doradztwa zawodowego niepełnosprawnych oraz szkoleń dla ich opiekunów, mogą otrzymać wsparcie w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do rozdysponowania jest 900 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świętokrzyskie: 900 tys. zł na wsparcie niepełnosprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 sie 2014 16:22


Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. "Wnioski w sprawie wsparcia projektów organizacje pozarządowe i fundacje mogą składać do 18 sierpnia w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Wybrane zadania będą potem musiały być realizowane od 22 września do 30 listopada" - poinformowała we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor Ośrodka Barbara Jakacka-Green.

Czytaj też: Od dziś niepełnosprawni pracują krócej

Organizacje mogą zabiegać o wsparcie przedsięwzięć dotyczących m. in.: rehabilitacji osób niepełnosprawnych, organizacji różnego typu wydarzeń edukacyjnych, sportowych, kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych integrujących środowiska niepełnosprawnych oraz aktywizujących ich społecznie. Możliwe jest też wsparcie poradnictwa psychologicznego, prawnego i zawodowego niepełnosprawnych.

Dofinansowanie mogą również otrzymać warsztaty i szkolenia dla rodzin, opiekunów i wolontariuszy zaangażowanych w opiekę i rehabilitację nad osobami z rożnego rodzaju niepełnosprawnościami. Projekty mogą też dotyczyć prowadzenia kampanii informacyjnych na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji niepełnosprawnych.

Czytaj też: Europosłowie stawiają na walkę z bezrobociem

Przy realizacji projektów wymagany jest 10 proc. własny wkład finansowy organizacji.

W tym roku Urząd Marszałkowski rozdysponował już 700 tys. zł na realizowane przez organizacje projekty związane z rehabilitacją niepełnosprawnych. Pieniądze te przeznaczono m.in. na zajęcia z hipoterapii i dogoterapii dla dzieci i młodzieży, organizację konkursów, przeglądów artystycznych, zawodów sportowych, szkolenia z zakresu orientacji przestrzennej dla niewidomych i słabowidzących, szkolenia komputerowe i naukę języka migowego.

Stowarzyszenia "Dobrze, że jesteś" z Sandomierza 30 tys. zł dotacji wykorzystało na utrzymanie ciągłości funkcjonowania mieszkania treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.