Świadectwo od ZNP: Kluzik-Rostkowska nie szanuje zawodu nauczycieli

Związkowcy z ZNP zarzucają Joannie Kluzik-Rostkowskiej "brak dialogu" i "brak szacunku dla zawodu nauczyciela". W związku z tym wręczyli minister "świadectwo" z informacją że "nie otrzymała promocji do następnej klasy".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świadectwo od ZNP: Kluzik-Rostkowska nie szanuje zawodu nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 lip 2015 6:44


Związkowcy wręczyli świadectwo we wtorek (30 czerwca) w Katowicach. Minister obdarowała związkowców goździkami.

"Nie zdała pani niestety i to z wielu powodów. Tam jest wszystko napisane" - powiedzieli do minister związkowcy, którzy wręczali świadectwo. Na Kluzik-Rostkowską czekali przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim, w którym odbywało się posiedzenie Rady Ministrów.

Szefowej resortu oświaty związkowcy zarzucili m.in. "brak dialogu" i "brak szacunku dla zawodu nauczyciela".

Minister otrzymała oceny niedostateczne z dziesięciu przedmiotów

"Bardzo szanuję zawód nauczyciela - to po pierwsze. Po drugie, jak podliczyłam, to w ciągu półtora roku, w czasie którego jestem ministrem, ja - albo moi współpracownicy - spotkali się z ZNP (Związkiem Nauczycielstwa Polskiego) 17 razy" - powiedziała minister.

Świadectwo wręczone przez związkowców przypomina druki oficjalnych świadectw szkolnych. Wynika z niego, że Kluzik-Rostkowska nie zdała do następnej klasy. W rubryce "zachowanie" wpisano: nieodpowiednie. Wymieniono też dwanaście "obowiązkowych zajęć". Z dziesięciu z nich minister otrzymała ocenę niedostateczną.

Obok każdej oceny znalazło się krótkie uzasadnienie. Niedostateczny Kluzik-Rostkowska dostała ze "znajomości prawa oświatowego", co uzasadniono tym, że "minister nie zna podstawowych ustaw i rozporządzeń", a także z "przeciwdziałania prywatyzacji edukacji" - według związkowców minister wspiera bowiem "przekazywanie samorządowych szkół fundacjom i stowarzyszeniom".

Kolejne obowiązkowe zajęcia również - według ZNP - nie wypadły lepiej. Niedostateczne oceny minister edukacji dostała m.in. z "poszanowania zawodu nauczycieli" i "dofinansowania oświaty". Według związkowców Kluzik-Rostkowska zasłużyła też na najgorszą ocenę za "pomoc rodzicom". Jak uzasadniono, "minister ustanowiła najdłuższą przerwę świąteczną, a winą za to obarczyła nauczycieli".

Z kolei przy niedostatecznym z "podwyżki płac" autorzy cenzurki napisali: "brak uzgodnień projektu rozporządzenia ws. płacy zasadniczej nauczycieli".

Wyróżnienie za autopromocję i nieznajomość oświaty

Jedną z dwóch ocen dostatecznych Kluzik-Rostkowska dostała za "rządowy podręcznik". Przyznano, że "idea słuszna", ale wykonanie oceniono jako "fatalne".

W rubryce "szczególne osiągnięcia" wymieniono: "autopromocja, budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby w mediach, umiejętne maskowanie nieznajomości problematyki oświatowej, skonsolidowanie środowiska nauczycielskiego w proteście przeciwko MEN".

Pod świadectwem znalazł się podpis: nauczyciele i wychowawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wresyt 2015-07-02 12:38:39

Karta Nauczyciela oraz ustalanie wynagrodzenia jest przykładem greckiego podejścia. Tylko Grecy mieli takie przywileje i nauczyciele w Polsce

olo 2015-07-02 11:15:32

Żaden zawód nie jest tak chroniony przez KN i władze jak nauczycielski. A związki coś muszą robić za pieniądze większe od ministerialnych. Podwyżka wynagrodzeń jest prozaicznie prosta. Zwiększyć obowiązkowe pensum godzin do 25-26, część nauczycieli musi się przekwalifikować do innej pracy a pozostałych płaca wzrośnie o 50 % bez dodatkowych nakładów. Proste, ale matematyka w szkołach, może i u związkowców, szwankuje.

jaro 2015-07-01 10:29:13

POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ UMÓW ŚMIECIOWYCH, EMIGRACJI ZAROBKOWEJ, PODWYŻSZANIA WIEKU EMERYTALNEGO I SKOKU NA BIEDNYCH EMERYTÓW, DOŚĆ BAŁAGANU W SŁUŻBIE ZDROWIA, SZKOLNICTWIE, MUNDURÓWCE, TRANSPORCIE, BUDOWNICTWIE, ROLNICTWIE I PRZEMYŚLE, DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI !