Sunny Lee, szef Samsunga: Akademia cyfrowa w każdym europejskim kraju, w którym działamy. I to do końca roku

0 0
Sunny Lee, szef Samsunga: Akademia cyfrowa w każdym europejskim kraju, w którym działamy. I to do końca roku

- Jednym z najbardziej palących problemów dzisiejszej Europy jest bezrobocie młodych osób. Statystyki nie napawają optymizmem. W całym regionie problem bezrobocia dotyka 5,6 miliona młodych ludzi. To oznacza, że bez pracy pozostaje co czwarta młoda osoba - mówi Sunny Lee, prezes Samsung Electronics Europe.

Według szacunków Komisji Europejskiej pod koniec obecnego dziesięciolecia liczba wakatów w sektorze TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) wzrośnie do miliona. Ta paradoksalna sytuacja ujawnia podstawową rozbieżność między umiejętnościami młodych ludzi i rzeczywistymi wymaganiami szybko rozwijającego się rynku IT. Jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, może to mieć daleko idące i długotrwałe konsekwencje dla przyszłej konkurencyjności i sytuacji społecznej w Europie.

Czytaj też: Młodzi studiują, chociaż dyplom im pracy nie załatwi..

Zdaniem prezesa Samsung Electronics Europe, rozwiązanie tego problemu wymaga spełnienia trzech warunków: edukacja musi bardziej odpowiadać wymaganiom rynku pracy, przedstawiciele branży muszą w większym stopniu zaangażować się w szkolenie młodszych osób, konieczna jest lepsza współpraca między rządami, nauczycielami i przedsiębiorcami.

Czytaj też: Młodych Polaków na bezrobociu coraz mniej. To zasługa stażów?

- Do Europy przeprowadziłem się na początku bieżącego roku i często pytany jestem o koreański system kształcenia, który wiele osób uważa za bardzo dobry. W ciągu ostatnich 50 lat Korea zainwestowała znaczące środki w edukację, która stać się miała najważniejszym czynnikiem rozwoju gospodarczego. W rezultacie w kraju odnotowano najszybsze tempo wzrostu gospodarczego na świecie - mówi Sunny Lee.

- Choć nie jest wykluczone, że model koreański w innej części świata nie przyniósłby równie spektakularnych rezultatów, jestem przekonany, że właściwa edukacja może wyposażyć młodych ludzi w umiejętności, które ułatwią im odnalezienie się na ryku pracy - dodaje.

W Europie coraz większą wagę przywiązuje się do praktyk zawodowych pozwalających zdobyć praktyczne doświadczenie oraz wiedzę. Rządy starają się sprostać nowym potrzebom edukacyjnym w erze cyfrowej. Krajowe programy nauczania zmieniają się tak, aby wyposażyć uczniów w umiejętności niezbędne w dzisiejszym świecie: zarówno w Estonii, jak i Wielkiej Brytanii uczniowie zapoznają się z podstawami kodowania. Jednak jest to dopiero początek w cyfrowej edukacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.