Stypendia, studia w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie: Grupa Pracuj wesprze młodych

• Grupa Pracuj powołała fundusz stypendialny na rzecz niezamożnych, zaangażowanych społecznie studentów.
• Środki z niego przeznaczone będą na stypendia dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych i kierunków związanych z nowymi technologiami.
• Beneficjenci będą mogli liczyć także na wsparcie grupy Pracuj w zakresie planowania kariery zawodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stypendia, studia w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie: Grupa Pracuj wesprze młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

6 lip 2016 15:49


Fundusz stypendialny grupy Pracuj ma na celu pomoc młodym, zdolnym ludziom z niezamożnych środowisk w kontynuowaniu nauki na studiach wyższych. Stypendia skierowane są do studentów kierunków informatycznych i związanych z nowymi technologiami w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie.

Jak wynika z danych i prognoz rynkowych, te właśnie specjalizacje są jednymi z najbardziej przyszłościowych. Już dziś zarówno w Polsce, jak i w Europie brakuje specjalistów IT i, jak wynika z danych Pracuj.pl, popyt na tych ekspertów stale rośnie.

– Grupa Pracuj jest już na takim etapie rozwoju, w którym przychodzi czas na wspieranie innych i dzielenie się tym, co udało się nam wypracować. Postanowiliśmy z jednej strony wesprzeć młodych ludzi z uboższych środowisk, a z drugiej dać jasny sygnał, które kierunki studiów są naszym zdaniem jednymi z bardziej przyszłościowych. Stąd pomył na fundusz skierowany do studentów kierunków informatycznych – wyjaśnia Przemysław Gacek, prezes Pracuj.

Dla kogo stypendium?

O stypendia mogą się ubiegać przyszli studenci, którzy legitymują się zaangażowaniem społecznym w swoich środowiskach (pożądana rekomendacja organizacji pozarządowej). Fundusz oferuje stypendia w wysokości 630 zł miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy podczas pierwszego roku studiów (od września do czerwca), doradztwo w zakresie planowania przyszłej kariery zawodowej oraz pomoc w aklimatyzacji w mieście akademickim, w którym znajduje się uczelnia wyższa, do której beneficjent został przyjęty.

Kandydaci ubiegający się o stypendium powinni do 31 lipca złożyć wniosek o jego przyznanie zawierający informacje o wynikach w nauce, innych naukowych i pozanaukowych osiągnięciach, sytuacji finansowej i rodzinnej, oraz zaangażowaniu społecznym (ta ostatnia informacja powinna być potwierdzona przez organizację pozarządową, szkołę czy inną instytucję) oraz esej przedstawiający motywy wyboru uczelni i kierunku studiów, a także kopie: świadectwa ukończenia ostatniej klasy szkoły średniej oraz świadectwa dojrzałości i zaświadczenie z uczelni o zakwalifikowaniu na wybrany kierunek studiów.

O stypendia z Funduszu starać się mogą maturzyści i maturzystki, którzy dostali się na I rok studiów na następujących wydziałach i uczelniach:

• w Krakowie: wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej, wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim;

• w Lublinie: wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej;

• w Rzeszowie: wydział Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej;

• w Warszawie: wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych i Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.