Stypendia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trwa nabór

0 0

Trwa nabór uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do nowego projektu stypendialnego „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Jak można się załapać?

Aby otrzymać stypendium trzeba być uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej i mieszkać w województwie śląskim. Trzeba również móc się pochwalić średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości co najmniej 4,5 oraz średnią ocen z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych, ICT w wysokości co najmniej 5,00. Pod uwagę brane będą również wyniki uzyskane podczas sprawdzianu wewnętrznego lub egzaminu gimnazjalnego.

500 zł miesięcznie

Stypendium, w wysokości 500 zł miesięcznie, może otrzymać jedynie osoba, która oprócz wskazanych kryteriów, nie pobiera w tym samym czasie innego stypendium finansowanego ze środków publicznych w zakresie tożsamym lub zbliżonym do możliwego do otrzymania w ramach Projektu.

Swoje szanse na stypendium można zwiększyć, gdy spełnia się także co najmniej jedno z kryteriów dodatkowych: uzyskanie w ciągu ostatnich trzech lat szkolnych tytułu laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiady/turnieju trzeciego stopnia (centralnego) lub posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.

3270 uczniów

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy, a więc na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2015/2016. Nabór trwa do 11 grudnia.

To już siódma edycja projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”. Do tej pory wsparciem stypendialnym objęto w sumie 3270 uczniów.

* Projekt stypendialny „Śląskie. Inwestujemy w talenty” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu województwa śląskiego

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.