Stypendia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trwa nabór

Trwa nabór uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do nowego projektu stypendialnego „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Jak można się załapać?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stypendia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trwa nabór

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lis 2015 15:39


Aby otrzymać stypendium trzeba być uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej i mieszkać w województwie śląskim. Trzeba również móc się pochwalić średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w wysokości co najmniej 4,5 oraz średnią ocen z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych, ICT w wysokości co najmniej 5,00. Pod uwagę brane będą również wyniki uzyskane podczas sprawdzianu wewnętrznego lub egzaminu gimnazjalnego.

500 zł miesięcznie

Stypendium, w wysokości 500 zł miesięcznie, może otrzymać jedynie osoba, która oprócz wskazanych kryteriów, nie pobiera w tym samym czasie innego stypendium finansowanego ze środków publicznych w zakresie tożsamym lub zbliżonym do możliwego do otrzymania w ramach Projektu.

Swoje szanse na stypendium można zwiększyć, gdy spełnia się także co najmniej jedno z kryteriów dodatkowych: uzyskanie w ciągu ostatnich trzech lat szkolnych tytułu laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiady/turnieju trzeciego stopnia (centralnego) lub posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.

3270 uczniów

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy, a więc na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2015/2016. Nabór trwa do 11 grudnia.

To już siódma edycja projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”. Do tej pory wsparciem stypendialnym objęto w sumie 3270 uczniów.

* Projekt stypendialny „Śląskie. Inwestujemy w talenty” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu województwa śląskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.