Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski

0 0
Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski
Zabrze, Poznań, Dąbrowa Górnicza, Jasło, Szczecin na liście dwunastu miast, w których szkoły techniczne otrzymają stypendiu Fundacji Gene`a Haasa. /fot. pixabay

• 61 szkół z 15 europejskich krajów otrzyma stypendia Fundacji Gene’a Haasa (GHF) na łączną kwotę 425 tys. dolarów.
• W Polsce stypendia przyznano dwunastu szkołom.
• Łączna suma stypendiów dla polskich szkół to blisko 75 tys. dolarów.

Spośród dwunastu polskich szkół, stypendium w największej wysokości - 15 tys. dolarów - otrzyma Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania. Łączna kwota stypendiów przyznanych w Polsce wynosi 74,9 tys. dolarów. Przyznano je następującym placówkom:

Stypendia są częścią stałego zaangażowania Gene’a Haasa, założyciela i dyrektora generalnego Haas Automation we wspieranie edukacji technicznej. Celem stypendiów GHF jest podniesienie jakości kształcenia w europejskich programach szkoleniowych dotyczących produkcji. W przyszłym roku GHF ma nadzieję rozszerzyć swoją obecność w Europie i wesprzeć trwające odradzanie się edukacji technicznej.

– Jestem przekonany, że stypendia te nie tylko ułatwią zdobycie wiedzy przez uczniów, którzy obecnie szkolą się na specjalistów dla przemysłu obróbczego i produkcji maszyn, ale także przyciągną kolejnych młodych ludzi do podjęcia edukacji w tej dziedzinie – powiedział Grzegorz Ziółkowski, dyrektor marketingu firmy Abplanalp, dystrybutora obrabiarek marki Haas Automation, która ściśle współpracuje z Fundacją Gene’a Haasa.

– Liczę, że tego typu inicjatywy pozwolą wydobyć z impasu szkolnictwo techniczne i dostarczyć na rynek tak poszukiwanych obecnie specjalistów. To pierwszorzędny warunek dalszego stabilnego rozwoju gospodarczego Polski - podkreśla.

*Stypendia fundowane są we współpracy z firmą Haas Automation i amerykańskim Narodowym Instytutem Obróbki Metali (National Institute for Metalworking Skills, NIMS). Fundacja Gene’a Haasa przyznaje stypendia na trzech kontynentach. Sieć Centrów Edukacji Technicznej firmy Haas (HTEC) wspiera tysiące programów edukacyjnych w Ameryce Północnej, Europie i Afryce, a wkrótce pomoc ta dotrze także do Azji.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.