Studia z rekrutacji i selekcji odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

0 0
Studia z rekrutacji i selekcji odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

Branża rekrutacyjna w Polsce, mimo że nadal stosunkowo młoda rozwija się bardzo dynamicznie. Agencje zrzeszone w Polskim Forum HR już dziś zatrudniają ponad 1,5 tys. pracowników. Zapotrzebowanie na dobrych konsultantów nieustannie rośnie.

W dobie ogromnego niedopasowania kwalifikacji do potrzeb rynku pracy, poszukiwanie odpowiednich pracowników staje się coraz trudniejsze, tym samym rola konsultantów ds. rekrutacji nabiera na znaczeniu. Od ich profesjonalizmu i skuteczności zależy realizacja polityki zatrudnieniowej w wielu polskich przedsiębiorstwach. Konsultanci w dużej mierze posiadają bardzo zróżnicowane umiejętności i wiedzę, nie zawsze wystarczające do skutecznego pełnienia swojej roli.

Akademia Leona Koźmińskiego wspólnie z Polskim Forum HR stworzyły studia podyplomowe: Rekrutacja i selekcja, których celem jest kompleksowe przygotowanie słuchaczy do samodzielnej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów rekrutacyjnych oraz wykształcenie umiejętności sprzedażowych pozwalających na budowanie stałych relacji z klientem.

Absolwenci studiów staną się profesjonalistami w zakresie realizacji procesów rekrutacyjnych. Dzięki współpracy z praktykami rynku, ich wiedza i umiejętności będą w pełni dostosowane do potrzeb rynku pracy. Zdobędą kompleksową wiedzę na temat narzędzi i metod rekrutacji i selekcji, w tym głównie w zakresie prowadzenia wywiadu kompetencyjnego, poszukiwań bezpośrednich oraz assessment center.

Jednocześnie zdobędą i rozwiną umiejętności sprzedażowe, negocjacyjne i komunikacyjne, niezbędne do realizacji założeń budżetowych oraz do budowania trwałych relacji z klientem. Istotnym aspektem pracy rekrutera są zasady etyczne i przestrzeganie prawa, dlatego studia zawierają rozbudowany blok skupiony na tym obszarze.

Słuchacze zapoznają się również z pozostałymi usługami oferowanymi przez agencje (głównie w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji masowych oraz realizacji projektów outplacementowych) co zapewni absolwentom elastyczność w podejściu do klienta.

Studia dają uczestnikom niepowtarzalna okazję zdobycia nowych umiejętności od najlepszych ekspertów na rynku, w dużej części praktyków na co dzień przygotowujących konsultantów do pracy. Dają również okazję poznania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży usług dla biznesu w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.