Studia w Europie Wschodniej popularne wśród niemieckich studentów

Niemieccy studenci coraz częściej decydują się na studiowanie kierunków medycznych w Europie Wschodniej. Tam mają większe szanse, aby dostać się na wymarzone studia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia w Europie Wschodniej popularne wśród niemieckich studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lut 2014 10:50


Jak podaje "Deutsche Welle" niemieckie szpitale cenią sobie poziom wschodnioeuropejskiego wykształcenia, dlatego też chętnie zatrudniają lekarzy z Bułgarii, Rumunii czy Polski, oferując im świetne warunki pracy. Oprócz niemieckiej służby zdrowia, medyczne uczelnie z Europy Wschodniej cenią również kandydaci na studia. Na wschodnioeuropejskich uniwersytetach nie ma długich okresów oczekiwania, ani ograniczenia związanego ze średnią ocen.

Studia w Europie Wschodniej są dla wielu niemieckich studentów tylko pierwszym etapem edukacji akademickiej. Po jakimś czasie starają się o miejsce na ojczystej uczelni. Decyzja o zmianie uniwersytetu jest trudna, ponieważ studenci nie mają gwarancji, że oceny zostaną przepisane.

‒ Po studiach na pewno wrócę do Niemiec. W zasadzie mam możliwość przepisania ocen i ubiegania się o dalszą kontynuację studiów na uczelni niemieckiej. Nie wiem czy tego chcę. Bardzo mi się tu podoba. Chciałbym tutaj zakończyć moje studia i uzyskać dyplom tej uczelni ‒ tłumaczy dla "DW" Simon Bonitz, student medycyny na uniwersytecie w Cluj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.