Studia, rekrutacja: Uczelnie uruchamiają nowe kierunki by przyciągnąć studentów

Judaistyka, krynologia, publikowanie cyfrowe i sieciowe, neurokognitywistyka, biogospodarka - to niektóre nowe kierunki, jakie chcą uruchomić uczelnie publiczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia, rekrutacja: Uczelnie uruchamiają nowe kierunki by przyciągnąć studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

27 kwi 2016 12:18


Chociaż rekrutacja na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie oficjalnie rozpoczyna się w maju, to część uczelni już z nią wystartowała. Rejestrację kandydatów w systemie internetowym uruchomił już Uniwersytet Wrocławski, gdzie na kandydatów na studia licencjackie i dzienne magisterskie czeka ok. 8,2 tys. miejsc - pisze "Rzeczpospolita"..

Uczelnia szykuje kilka nowości. Na studiach licencjackich są to: socjologia ekonomiczna, turystyka oraz studia środkowo-wschodnioeuropejskie, a na uzupełniających m.in. międzynarodowe studia z chemii, europejskie, judaistyka, publikowanie cyfrowe i sieciowe.

Na Politechnice Wrocławskiej, gdzie nabór rusza 20 maja, w tym roku czeka ok. 8,3 tys. miejsc na 44 kierunkach w języku polskim i 26 w angielskim. Wśród nowych kierunków jest inżynieria zarządzania, inżynieria kwantowa, chemia i analityka przemysłowa oraz inżynieria elektroniczna i komputerowa (studia po angielsku).

"W zeszłym roku najwięcej kandydatów mieliśmy na informatyce" - mówi Andrzej Charytoniuk, rzecznik uczelni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ess 2016-04-30 23:23:18

studia są super ;)