Studia: Oto najpopularniejsze kierunki studiów w roku akademickim 2016/2017

• Kierunki ekonomiczne, psychologia, prawo i filologie obce - to najczęściej wybierane kierunki w rozpoczynającym się roku akademickim.
• Na uczelniach technicznych niesłabnącą popularnością cieszy się informatyka i nowe technologie.
• Uczelnie podały wstępną listę kierunków, na które było najwięcej chętnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia: Oto najpopularniejsze kierunki studiów w roku akademickim 2016/2017

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

3 paź 2016 9:16


Oprócz kierunków, które mają długą tradycję, powstają także nowe dziedziny studiów. Małgorzata Sowińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy mówi, że trudno powiedzieć, czy nowości cieszą się dużym zainteresowaniem, bo czasami dany kierunek jest jedynym w kraju. Dużym zainteresowaniem w tym roku, jak mówi ekspert cieszyła się chemia i toksykologia sądowa na Uniwersytecie Wrocławskim, a w Białymstoku kryminologia.

` Włodzimierz Wojcieszak z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy mówi, że coraz więcej maturzystów świadomie wybiera to, co chce studiować. Fundacja co roku przeprowadza rozmowy z grupą maturzystów i pyta ich, gdzie zamierzają studiować. „Te wypowiedzi są bardzo konkretne jeśli chodzi o kierunek, uczelnie, miasto czy kraj” - mówi Włodzimierz Wojcieszak.

Ekspert podkreśla, że maturzyści czasami wskazują nietypowe kierunki studiów, ale w odpowiedziach przeważają te tradycyjne jak prawo, psychologia czy chemia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.