Studia? Oto 10 najlepszych miast na świecie

• Eksperci z organizacji QS, która tworzy rankingi na temat uczelni wyższych na całym świecie, przedstawili ranking dziesięciu najlepszych miast na świecie do studiowania.
• Pod uwagę były brane takie kryteria jak: koszty utrzymania, doświadczenia studentów, otwartość na studentów z zagranicy oraz perspektywy zatrudnienia.
• Czy któreś z polskich miast znalazło swoje miejsce w rankingu? Sprawdźcie.

Autor: jm 16 lut 2017 16:07

REKLAMA

10. Vancouver - Kanada

Vancouver jest niewątpliwie - jeśli chodzi o krajobraz naturalny - jednym z najpiękniejszych miast do studiowania. Na pozostanie w tym mieście po studiach decyduje się 44 proc. absolwentów. (fot. pixabay)


Puls HR Puls HR

Studia? Oto 10 najlepszych miast na świecie


REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jan Cieśliński 2017-02-18 22:56:57

"Ponieważ zwiększanie liczby pracowników jest bardzo kosztowne, i nie ma bezpośredniego wpływu na dotację, będzie to rzadziej stosowana metoda". To niezupełnie tak. Owszem, zwiększenie zatrudnienia nauczycieli akademickich to metoda kosztowna. Jeśli jednak uczelnia ma wolne środki finansowe, to zainwestowanie ich w zatrudnienie kadry akademickiej - zwłaszcza asystentów - jest (przy nowym algorytmie) znakomitą inwestycją. Na pewno ma to bezpośredni wpływ na wzrost dotacji w przyszłym roku.

kierunekrozwoju 2017-02-18 22:04:29

Witam! Bardzo ciekawy artykuł. Jednak dla większości studentów w naszym kraju zostaje wybór studiów na miejscu. Jednak nie zawsze taki wybór okazuje się trafny. Pomocny przy podjęciu właściwej decyzji o wyborze studiów będzie z pewnością dostępny na stronie kierunekrozwoju.pl test predyspozycji zawodowych. Jego wyniki pozwalają na otrzymanie wskazówek, które pomogą w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia lub zawodu. Zapraszam na stronę kierunekrozwoju.pl gdzie można wypełnić ten test zupełnie bezpłatnie. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju