Studia MBA: Jaki wpływ mają na karierę kobiet?

Dyplom MBA co prawda nie zagwarantuje otwartych drzwi do objęcia najwyższych stanowisk, ale daje kobietom możliwość inwestowania w siebie, w karierę i przyszłość oraz pokonywania kolejnych szczebli do sukcesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia MBA: Jaki wpływ mają na karierę kobiet?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 kwi 2016 15:03


Profesor Barbara Stöttinger, dziekan WU Executive Academy, wskazuje 5 najważniejszych benefitów jakie niesie ze sobą MBA, zwłaszcza dla kobiet. Oto one.

Globalna sieć kontaktów

Wśród studentek MBA najbardziej wartościowym doświadczeniem jest budowanie międzynarodowych i silnych relacji z innymi liderami. Wiele z nich szczególnie docenia zawierane przyjaźnie i profesjonalną sieć kontaktów, która zapewnia wsparcie nawet długo po zakończeniu studiów.

Bardzo często studenci MBA decydują się na wspólne założenie firm, zatrudnienie swoich kolegów czy polecenie ich swoim partnerom biznesowym, ponieważ dobrze znają ich zalety i wady.

Doświadczenie biznesowe i wymiana dobrych praktyk

Właściwy program MBA pomaga zdobyć nie tylko analityczną, pomagającą w podejmowaniu decyzji wiedzę, ale także zestaw umiejętności miękkich. Każdy student wnosi różne cechy i doświadczenia, dzięki czemu zajęcia są ciekawe oraz uczą różnorodności w praktykach zarządzania.

Czytaj też: Kobiet we władzach samorządowych i na uczelniach jak na lekarstwo. W czym problem?

Daje to szansę na wymianę doświadczeń z osobami, które radzą sobie z podobnymi sytuacjami i odnoszą sukcesy w trudnych środowiskach biznesowych. Kobiety mogą lepiej poznać swoje kompetencje oraz zdobyć umiejętność dostrzegania szans i możliwości w biznesie.

Dodatkowa dawka pewności siebie

Zdrowa doza pewności siebie jest bardzo ważna w pracy menedżera. MBA uczy między innymi jak przekonywać innych, bronić swojego zdania i nie poddawać się. Dzięki temu pewność siebie znacznie wzrasta. W końcu dyskusje i wspólna nauka nie polegają tylko na zdobywaniu tak zwanego know-how, ale też definiowaniu swojej pozycji jako lidera i otwartości na kolejne wyzwania.

Ponadto dyplom MBA zdobyty na renomowanej, międzynarodowej uczelni jest dla menedżera potwierdzeniem jego determinacji, a z punktu widzenia osoby rekrutującej pokazuje chęć do nauki i rozwoju. Aplikując na wyższe menadżerskie stanowiska dyplom MBA oznacza przewagę nad innymi konkurentami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.