Studia, Katowice: Dwie niepubliczne uczelnie połączą się w jedną. Chcą obniżyć koszty

• Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania (SWSZ) im. generała Jerzego Ziętka oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego w Katowicach połączą się w jedną uczelnię.
• Przesądziły o tym względy ekonomiczne i niż demograficzny.
• Efektem mają być niższe koszty funkcjonowania, a w perspektywie niższe opłaty dla studentów.
• Pracę straci ok. 10 proc. dotychczasowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia, Katowice: Dwie niepubliczne uczelnie połączą się w jedną. Chcą obniżyć koszty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

5 lip 2016 14:45


Dwie najstarsze uczelnie niepubliczne w regionie - Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania (SWSZ) im. generała Jerzego Ziętka oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego w Katowicach - decyzją swoich senatów i po uzyskaniu akceptacji ministra nauki i szkolnictwa wyższego połączą się formalnie 1 października 2016 r.

Nowy rok akademicki studenci obu uczelni rozpoczną już pod marką GWSH.

Nowa uczelnia będzie miała siedzibę w dotychczasowej siedzibie GWSH w Katowicach-Piotrowicach, zrezygnuje z głównej siedziby SWSZ w centrum Katowic, bez zmian będą natomiast funkcjonować wydziały zamiejscowe. Według dyrektor ds. organizacji i rozwoju GWSH Marty Adamczyk, pracę straci ok. 10 proc. dotychczasowych pracowników.

Zmiany dla studentów mają nie być uciążliwe. Większe dotyczą studentów SWSZ, którzy z formalnego punktu widzenia dołączają do społeczności studenckiej GWSH. "Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się ze studentami, aby odpowiedzieć na ich pytania. Pracujemy także nad publikacją, która krok po kroku pokaże studentom SWSZ zmiany" - zapowiedziała dyrektor Adamczyk.

Czytaj też: Jakie studia wybrać by mieć pracę?

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa prowadzi rekrutację bez zmian - na wszystkie realizowane w uczelni kierunki studiów, zarówno w Katowicach, jak i w wydziałach zamiejscowych w Żorach, Bielsku, Wiedniu i Ostrawie. Rekrutację na kierunki realizowane dotychczas przez SWSZ prowadzą obydwie uczelnie, tj. zarówno SWSZ, jak i GWSH.

Kandydaci na studia, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji na obu uczelniach i złożą stosowne dokumenty w siedzibie tej, do której aplikowali, zostaną włączeni w poczet studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Po podpisaniu umowy o świadczeniu usług edukacyjnych procesem przeniesienia studentów z rekrutacji Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania zajmą się pracownicy obydwu instytucji. Ma on przebiegać automatycznie i nie wymagać żadnych dodatkowych działań ze strony studenta. O otwarciu kierunków zadecyduje liczba zgłoszeń - wszystkie kierunki z ofert obydwu uczelni będą stanowić jedną wspólną ofertę. Na wszystkie kierunki studiów prowadzone dotychczas przez SWSZ będzie prowadzona dalsza rekrutacja, a już rozpoczęte studia znajdą kontynuację w GWSH.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.