Studia bez matury? W Nowym Sączu znaleźli sposób

Uczniowie, którzy nie zdali matury, lecz nie chcą tracić roku, mogą skorzystać ze specjalnej oferty Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia bez matury? W Nowym Sączu znaleźli sposób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Polski

16 lip 2014 10:54


Jak informuje "Dziennik Polski", wykupując specjalne kursy, zaliczając je i zdając egzamin dojrzałości, mogą także zaliczyć pierwszy rok studiów. Jednak Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uważa, że sądecka uczelnia narusza Ustawę o szkolnictwie wyższym.

- Nasz projekt może budzić kontrowersje, ale jest zgodny z prawem, przekonuje rektor dr Wiktor Patena. - Osoba, decydująca się na wykupienie kursów z zakresu politologii, zarządzania, psychologii czy informatyki, nie ma statusu studenta. Jest po prostu kursantem.

Studentem staje się dopiero za zgodą dziekana i tylko wtedy, gdy zda maturę oraz zaliczy wszystkie kursy. Zostaje jednak studentem nie pierwszego, lecz od razu drugiego roku. Wykupione kursy i zdane przedmioty mają być zaliczane jako przedmioty wykładowe pierwszego roku studiów.

W opinii resortu szkolnictwa wyższego oferta WSB-NLU może być niezgodna z prawem..

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gosc z sacza 2014-07-27 12:15:20

Obawiam się że jest to ostatnia deska ratunku dla sądeckiego WSB. Niestety ta uczelnia nie jest juz tak renomowana jak kilka lat temu . Oby wypalił pomysł z Brainville :)