Studenci Politechniki Śląskiej na praktykach w Nokia Solutions and Networks

0 0
Studenci Politechniki Śląskiej na praktykach w Nokia Solutions and Networks

Prowadzenie wspólnych projektów oraz organizację praktyk dla studentów Politechniki Śląskiej przewiduje podpisana w Gliwicach umowa o współpracy między uczelnią a firmą Nokia Solutions and Networks, która jest jednym ze światowych liderów technologii mobilnych.

Jak poinformowała Politechnika Śląska w Gliwicach, dzięki podpisanej umowie uczelnia może liczyć na stały napływ aktualnych informacji o najnowszych trendach i technologiach w branży teleinformatycznej, a firma Nokia Solutions and Networks na pomoc wyspecjalizowanej kadry naukowej.

"Obecnie współpraca nauki i biznesu stała się koniecznością, jeśli chcemy tworzyć najnowsze technologie, które zostaną wprowadzone w życie" - poinformowała uczelnia.

Umowa przewiduje m.in. wspólne opracowywanie projektów innowacyjnych oraz w zakresie praw własności przemysłowej, organizację praktyk studenckich, które będą się odbywać w centrum technologicznym Nokia Solutions and Networks w Krakowie. Wśród jej celów znalazły się też: współpraca przy ustalaniu tematów prac dyplomowych, organizacja zajęć dydaktycznych, szkolenia oraz wsparcie dla kół naukowych.

Nokia Solutions and Networks to specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Działa w ponad 100 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Espoo w Finlandii. W Polsce zatrudnia 2,5 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.