Studenci podyplomowi chcą uczyć się od praktyków

Z badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie grupy Muszkieterów wynika, że 85 proc. Polaków dopuszczających możliwość podjęcia studiów podyplomowych podjęłoby naukę, jeśli wśród wykładowców byliby praktycy obcujący na co dzień z biznesem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci podyplomowi chcą uczyć się od praktyków

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

9 paź 2015 15:24


Raport „Studia podyplomowe – preferencje Polaków” wyraźnie pokazuje, że chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów, uczelnie powinny tworzyć programy bazujące nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim na doświadczeniu praktyków zawodu.

Aż 70 proc. ankietowanych twierdzi, że współpraca uczelni z liderami biznesowymi, którzy dzielą się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pracy, byłaby ważnym argumentem przy wyborze placówki edukacyjnej.

To cenna wskazówka dla szkół, biorąc pod uwagę, że niemal 2/3 absolwentów uczelni wyższych, biorących udział w badaniu, dopuszcza możliwość podjęcia studiów podyplomowych w przyszłości. Praktyka i nabywanie nowych umiejętności zawodowych to przy tym najważniejsze aspekty decydujące o rozpoczęciu studiów podyplomowych dla 82 proc. osób.

Badanie CATI Badanie CATI

– Coraz więcej osób rozumie i widzi, że na rynku pracy liczy się nie tylko wiedza książkowa, ale przede wszystkim ta nabyta w toku długoletniej pracy zawodowej. Wiedzę praktyczną zdobywa się jednak najtrudniej – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik dyrekcji komunikacji i informacji grupy Muszkieterów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.