Studenci odwiedzili 9 europejskich miast w ramach programu International Real Estate Challenge

Dobiegła końca jubileuszowa 10. edycja projektu edukacyjnego dedykowanego studentom kierunków związanych z nieruchomościami komercyjnymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci odwiedzili 9 europejskich miast w ramach programu International Real Estate Challenge

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 sty 2014 14:43


Tradycyjnie firma doradcza Cushman & Wakefield - w ramach współpracy z Katedrą Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kingston University z Wielkiej Brytanii przeprowadziła program Real Estate Challenge.

Program rozpoczął się w październiku 2013 r., a jego finał odbył się 15 stycznia 2014 r. w Berlinie. Podczas dwutygodniowych warsztatów zwieńczających projekt uczestnicy podzieleni na grupy odwiedzili dziewięć europejskich miast. W ramach zadania konkursowego w czasie wizyty musieli ocenić lokalny rynek nieruchomości biurowych i jako fikcyjna firma doradcza przygotować raport dla klienta.

Wśród 72 finalistów z 11 państw znalazło się czterech studentów z Polski, którzy wyłonieni zostali przez przedstawicieli Katedry Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej oraz pracowników Cushman & Wakefield. W finale wygrał zespół, który w ramach konkursu wskazał Londyn jako nową siedzibę dla klienta. W składzie zwycięskiego zespołu znalazła się Polka, studentka SGH - Karolina Wójcik.

Na początku grudnia 2013 r. czterech wybranych studentów, wraz z profesorem Markiem Bryxem oraz opiekunem programu Pawłem Nowakowskim z SGH, zostało zaproszonych do warszawskiego biura Cushman & Wakefield, gdzie spotkali się z Charlesem Taylorem - partnerem zarządzającym, Dorotą Skowrońską - dyrektorem personalnym oraz pracownikami firmy.

Zespół Cushman & Wakefield z działu Powierzchni Biurowych i Zarządzania Nieruchomościami, oprócz prezentacji o rynku nieruchomości biurowych w Polsce, zorganizował spotkania w prestiżowych nieruchomościach komercyjnych należących do takich firm jak Ghelamco Poland, HB Reavis, czy Aberdeen Asset Management Deutschland AG. Ponadto firma doradcza dostarczyła studentom raporty rynkowe, które pomogły im opisać Warszawę jako najlepsze miejsce do ulokowania inwestycji.

- Program IREC (dawniej EREC) ma wieloletnią tradycję i co roku potwierdza swoją wartość edukacyjną. Jesteśmy nie tylko sponsorem studentów SGH, ale aktywnie wspieramy całą ideę tego przedsięwzięcia poprzez opiekę nad zagranicznymi studentami, którzy w styczniu 2014 r. przyjechali do Warszawy. Cushman & Wakefield traktuje udział w programie przede wszystkim jako inwestycję w przyszłość - mówi Dorota Skowrońska, dyrektors ds. personalnych w Cushman&Wakefield.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.