Studenci chcą ukończenia studiów na umówionych warunkach. Zapowiadają strajk

Uniwersytet Rolniczy chce zamknąć Jednostkę Międzywydziałową - Biotechnologię. Studenci twierdzą, że to zmniejszy ich szanse na rynku pracy i zapowiadają protest.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci chcą ukończenia studiów na umówionych warunkach. Zapowiadają strajk

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Polski

10 cze 2014 8:30


Biotechnologia na Uniwersytecie Rolniczym ma zostać przeniesiona na Wydział Ogrodnictwa. Studenci się temu sprzeciwiają, ponieważ nazwa wydziału sugeruje zdobycie kwalifikacji, których nie przewiduje ich program kształcenia. Chcą ukończenia studiów na takich warunkach, jakie zostały im przedstawione w umowie i zapowiadają strajk - informuje "Dziennik Polski".

Przy samorządzie studentów zawiązał się już komitet strajkowy. W jego skład wchodzą starostowie wszystkich roczników kierunku biotechnologia. "Od rana w poniedziałek będziemy pikietować przed uczelnią. Jesteśmy skłonni zablokować wejście do budynku. Strajk będzie trwał do odwołania" - zapowiada Michel Malinowski z Komitetu Strajkowego Studentów UR.

"Trwają negocjacje odnośnie zmiany nazwy na Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, ostateczną decyzję podejmie jednak rada wydziału" - mówi prof. Sylwester Tabor, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu Rolniczego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.