Staże i praktyki w grupie medialnej PTWP. Studenci i absolwenci poszukiwani

Nie lada gratka dla osób chcących rozpocząć karierę w branży medialnej. Grupa PTWP - wydawca czasopism, portali internetowych oraz organizator konferencji organizuje program praktyk i staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże i praktyki w grupie medialnej PTWP. Studenci i absolwenci poszukiwani

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 lip 2015 11:39


Program praktyk jest skierowany do studentów studiów licencjackich i magisterskich, zwłaszcza kierunków ekonomicznych, informatycznych, artystycznych oraz dziennikarskich. Doświadczenie zawodowe będzie można zdobywać w okresie od jednego do trzech miesięcy.

Z kolei program staży jest dedykowany absolwentom studiów magisterskich. W tym przypadku pracownicy PTWP wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się z młodymi w okresie trzech do dziewięciu miesięcy. Najlepsi mają szansę na przedłużenia praktyk i staży oraz podjęcie dalszej współpracy.

Praktyki i staże odbywają się w wielu pionach i zespołach merytorycznych, m.in.: sprzedaży i marketingu, promocji i organizacji eventów, IT, redakcjach. Do głównych zadań stażystów należeć będzie wsparcie zespołu w poszczególnych działach.

Dział promocji i organizacji eventów

Praktyki i staże w dziale promocji i organizacji eventów rozpoczną się we wrześniu/październiku br. Poszukiwane są kreatywne osoby otwarte na nowe wyzwania. Ponadto, kandydat musi posiadać zdolności organizacyjne, a także umieć pracować w grupie.

Do obowiązków praktykantów i stażystów będzie należeć wyszukiwanie kontaktów do osób zapraszanych na konferencje oraz przygotowywanie baz uczestników oraz prelegentów.

Dział sprzedaży i marketingu

Staże i praktyki w dziale sprzedaży i marketingu rozpoczną się w sierpniu br. Kandydaci muszą posiadać zdolności komunikacyjne, a także wykazywać inicjatywę w działaniu. Niezbędna jest również dobra organizacja pracy, punktualność oraz umiejętność pracy w zespole.

Praktykant czy stażysta będzie odpowiedzialny m.in. za przygotowanie baz danych, analizę zestawień zgodnie z wytycznymi oraz współpracę przy tworzeniu treści marketingowych.

Redakcje portali

Od lipca br. rozpoczną się także staże w redakcjach. Poszukiwani są studenci dziennikarstwa, kierunków ekonomicznych lub społecznych, co najmniej po drugim roku studiów.

Wymagana jest umiejętność edycji tekstu (technicznej i językowej), rozeznanie w bieżących sprawach gospodarczych i politycznych oraz dyspozycyjność w godzinach określonych regulaminem praktyki (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.