Staże i praktyki dzięki współpracy Politechniki Łódzkiej z firmą Accenture

0 0

Politechnika Łódzka podpisała umowę w sprawie współpracy z firmą Accenture. W ramach partnerstwa przewidziane są m.in.staże i praktyki.

Staże i praktyki dla studentów, warsztaty IT, edukacja w zakresie systemów informatycznych oraz szkolenia dla pracowników dydaktycznych - to główne elementy podpisanej umowy ws. współpracy Politechniki Łódzkiej z firmą Accenture Łódź Delivery Center.

Przed podpisaniem umowy reprezentanci obu stron podkreślili, że dokument jest sformalizowaniem współpracy, która rozpoczęła się już kilka lat temu.

"Jest to dopełnienie procesu, który już trwa" - powiedział prorektor PŁ ds. edukacji prof. Sławomir Wiak.

"Accenture jako znana firma z branży IT jest bardzo dobrze postrzegana. Wiele więc sobie obiecujemy po podpisaniu tej umowy. To jest ogromna szansa dla naszych najlepszych studentów" - podkreślił.

Według niego wymagania stawiane najlepszej edukacji "są bardzo proste". "Powinniśmy weryfikować wyniki kształcenia w oparciu o opinie naszych potencjalnych pracodawców" - powiedział.

Umowa przewiduje podjęcie przez uczelnię i jej nowego partnera wspólnych działań edukacyjnych, badawczych i dot. rozwoju zawodowego. Przewidziane są m.in. staże i praktyki, którymi objęta zostanie grupa studentów od drugiego roku studiów licencjackich i inżynierskich.

Absolwenci PŁ będą również mieli dużą szansę stałego zatrudnienia w łódzkim biurze Accenture, gdzie pracuje już 260 specjalistów z branży informatycznej. Do końca roku firma zamierza zatrudnić kolejnych 100 osób, wśród których mają być absolwenci PŁ.

"Politechnika Łódzka jest coraz lepsza, jeśli chodzi o jakość. Zmienia się także w sposób niesamowity, jeżeli chodzi o wizualizację - staje się małym miasteczkiem, pięknieje rozrasta się. Coraz więcej się tu dzieje. To wspaniały moment, żebyśmy kontynuowali współpracę" - powiedział dyrektor zarządzający Accenture Delivery Center Polska Witold Rogowski.

Dodał, że studenci, chcący uczestniczyć w projektach przygotowanych przez jego firmę, powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu IT i uzdolnienia analityczne, powinni też dobrze posługiwać się językiem angielskim. "Najważniejsza jest jednak chęć nauki języków programowania i intensywnego rozwoju zawodowego" - zaznaczył Rogowski.

Accenture jest globalną firmą, świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Na całym świecie zatrudnia 323 tys. pracowników, którzy obsługują klientów z ponad 120 krajów. W Polsce firma ma oddziały w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Politechnika Łódzka jest jedyną uczelnią techniczną w regionie łódzkim. Zatrudnia 1,4 tys. naukowców i kształci 20 tys. studentów, w tym ok. 1 tys. obcokrajowców.

Umowę podpisano w rektoracie PŁ.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.