Staże dla 481 młodych w Dascher w Niemczech

0 0
Staże dla 481 młodych w Dascher w Niemczech

Z początkiem nowego semestru szkolnego, aż 481 uczniów rozpoczęło staże w firmie Dachser w Niemczech. Jednocześnie ruszyła kolejna edycja programu kształcenia dla studentów w dziedzinie spedycji, transportu i logistyki – w tym roku bierze w nim udział 36 młodych ludzi.

Na uczestników stażu i studentów czekają szkolenia z biznesu, technologii informatycznych oraz procesów logistycznych. Będą oni mieli również szansę poznać sektor przemysłowy oraz wziąć udział w profesjonalnych kursach dla kierowców. Staże, na które Dachser przyjął aż 481 młodych ludzi, są szansą na stałe zatrudnienie w firmie.

Dzięki nim uczniowie odbywają kilku- lub kilkunastotygodniowe praktyki w poszczególnych działach, takich jak: spedycja, magazyn czy obsługa klienta, poznając całą firmę i ucząc się procesów. W ciągu kilku najbliższych lat uczestnicy staży i praktyk w Dachser będą mogli poznać wiele zagadnień związanych z logistyką, rozwijać swoje zainteresowania oraz budować podstawy przyszłej kariery zawodowej.

Firma Dachser oferuje gotowy program zajęć, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do każdego z uczniów poprzez zapewnienie im opieki mentorów. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania, chęcią uczenia się oraz nastawieniem na przyszłość zawodową związaną z logistyką.

- Liczymy na to, że wśród stażystów znajdziemy naszych przyszłych pracowników - mówi Bernhard Simon, rzecznik prasowy zarządu Dachser. - Solidne wykształcenie jest podstawą dla udanej kariery zawodowej. Te programy edukacyjne to nasz sposób na niedobór wykwalifikowanych pracowników - dodaje.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach w szkołach zawodowych lub na uczelni, nowo przyjęci stażyści mogą również brać udział w licznych wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, obejmujących zarówno specjalistyczne zagadnienia z zakresu spedycji i logistyki, jak i kursy języków obcych. Każdego roku operator logistyczny wyróżnia najlepszych stażystów specjalnymi nagrodami.

Firma Dachser w Niemczech posiada wyjątkowo wysoki poziom stażystów wśród zatrudnionych - jest to ponad 10 proc. Obecnie aż 1.381 młodych ludzi odbywa w firmie staże lub praktyki zawodowe uzupełniające studia wyższe.

Dachser w Polsce bierze przykład z niemieckiej centrali i jesienią 2013 już po raz trzeci rozpoczyna program stażowy dla absolwentów średnich szkół logistycznych.

- W tym roku po raz pierwszy również zatrudniamy młodych ludzi, którzy odbyli wcześniej 2-letnie staże w naszych oddziałach - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Bezpośredni przełożeni stażystów byli z nich tak zadowoleni, że propozycje pracy dostali wszyscy. Zgadzamy się z naszymi kolegami z Niemiec, że program stażowy to świetny sposób na uzupełnianie naszych kadr wysoko wykwalifikowanymi pracownikami - dodaje.

W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.