Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

0 0
Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?
Studenci kierunków związanych z finansami nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ofert praktyk i staży. (Fot. Francisco Osorio/ Flickr, lic. CC BY 2.0)

• Stażyści i praktykanci są coraz chętniej poszukiwani przez pracodawców.
• W pierwszym kwartale 2016 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano o 23 proc. więcej ofert dla nich niż w tym samym okresie rok wcześniej.
• Najczęściej poszukiwano przyszłych finansistów - aż 675 ogłoszeń było skierowanych do nich (o 15 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2015 r.).

W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. pracodawcy opublikowali w portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży – to wzrost aż o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Czytaj też: Rynek pracy specjalistów w I kw. 2016 r.: Rośnie zapotrzebowanie na HR-owców

W jakich specjalizacjach najłatwiej o staż?

Problemu ze znalezieniem ofert praktyk i staży nie powinni mieć studenci kierunków związanych z finansami. W pierwszym kwartale pracodawcy poszukiwali finansistów najczęściej i opublikowali aż 675 ogłoszeń skierowanych właśnie do nich, co stanowiło wzrost o 15 proc. w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Ogłoszenia skierowane były do osób chcących zajmować się w przyszłości audytami i podatkami, doradztwem i konsultingiem, kontrolingiem, księgowością, rynkami kapitałowymi czy analizami.

Dużą popularnością cieszą się także przyszli specjaliści z zakresu handlu i sprzedaży, do których skierowano 523 oferty praktyk i staży. To duży wzrost w tej kategorii – aż o 46 proc.

W czołówce od wielu lat jest również specjalizacja IT – pracodawcy opublikowali 435 ogłoszenia praktyk i staży, co stanowi wzrost aż o 33 proc. w stosunku do analogicznego kwartału 2015 r.

Pracodawcy poszukują pracowników zarówno do pracy w administracji IT, którzy zajmować się będą administrowaniem baz danych, sieci bądź systemów oraz rozwoju oprogramowania, co obejmuje pracę w działach analiz biznesowych, architektury, programowania, testowania czy zarządzania projektami.

Również studenci planujący karierę w human resources i marketingu mają powody do zadowolenia – ich pracodawcy także chętnie poszukują. W ostatnim kwartale skierowano do nich w przypadku specjalizacji HR 362 ogłoszenia, a w przypadku marketingu 341 (wzrost liczby ofert o 28 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Dokładnie. Trzeba tylko chcieć

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.