wnp.pl

Specjalne stypendium dla młodzieży z rodzin kolejarskich

0 0
Specjalne stypendium dla młodzieży z rodzin kolejarskich
- Mocny nacisk położyliśmy na doświadczoną i profesjonalną kadrę oraz rozwój kompetencji - powiedział - Jakub Karnowski, prezes PKP. /Fot. mat. pras.

PKP uruchomiło specjalny fundusz dla młodzieży z rodzin kolejarskich. Daje on szansę młodym osobom na studia na na elitarnych, zagranicznych uczelniach.

Inicjatorzy podkreślają, że studia na takich uniwersytetach jak w Oxfordzie lub Harvardzie to ogromne wyróżnienie i szansa na światową karierę. Wśród polskiej młodzieży nie brakuje ludzi szczególnie uzdolnionych, którzy na taką szansę w pełni zasługują. Często jednak barierą jest sytuacja materialna.

Według założeń, obie instytucje będą dofinansowywały podjęcie studiów licencjackich w 20 renomowanych placówkach w USA i Wielkiej Brytanii. Przedstawili też listę 20 uczelni, którą otwiera California Institute of Technology, a kończy Yale University.

- Uruchomiony przez Fundację Grupy PKP fundusz to wyjątkowa inicjatywa w skali całego kraju - mówi Jakub Karnowski, prezes PKP. - Rozpoczynając ponad 3 lata temu zmiany w grupie, bardzo mocny nacisk położyliśmy na doświadczoną i profesjonalną kadrę oraz rozwój kompetencji.

Najlepsi kandydaci, którzy otrzymają potwierdzenie przyjęcia na jedną z 20 wybranych do programu uczelni, mają szansę na stypendium w wysokości do 10 tys. dolarów. Uzyskane środki pozwolą na dofinansowanie studiów w postaci pełnej lub częściowej opłaty czesnego lub pokrycie kosztów mieszkania.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.