Specjalna aplikacja ma zachęcić obcokrajowców do studiowania w Katowicach

Stworzona przez samych studentów aplikacja mobilna "Alumni UEKatowice" ma zachęcić obcokrajowców do studiowania w Polsce. Dodatkowa funkcja pozwala też na odnalezienie swoich znajomych z czasów studenckich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Specjalna aplikacja ma zachęcić obcokrajowców do studiowania w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lut 2016 18:17


Uniwersytecka aplikacja – stworzona przez studentów tej uczelni – jest bezpłatna i dostępna, ze względu na swój charakter, w języku angielskim. Teraz mogą z niej skorzystać użytkownicy systemu Android, wkrótce mają się pojawić wersje dla systemów Windows Phone oraz iOS.

Platforma Ambasadorzy Zagraniczni oraz aplikacja mobilna "Alumni UEKatowice" powstały w ramach projektu InterUni "Wsparcie internacjonalizacji. Wzmacnianie relacji między Uczelnią, kandydatami, studentami, absolwentami i pracownikami przy wykorzystaniu nowych mediów".

Dzięki aplikacji mobilnej "Alumni UEKatowice" obcokrajowcy mogą dowiedzieć się o życiu studenckim na Śląsku od swoich rodaków - absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Platforma Ambasadorzy Zagraniczni – wraz z odpowiednikiem w postaci aplikacji mobilnej "Alumni UEKatowice" – została stworzona przede wszystkim z myślą o obcokrajowcach, którzy zastanawiają się nad studiowaniem na Śląsku i chcieliby dowiedzieć się o tamtejszym życiu studenckim.

- To duże ułatwienie dla tych, którzy myślą o studiach na naszej uczelni. Teraz, zanim podejmą ostateczną decyzję, będą mogli porozmawiać z absolwentem UE Katowice bez żadnych barier językowych. Wystarczy znaleźć osobę ze swojego kraju. Jeszcze nigdy nie było to tak proste i szybkie – podkreśliła koordynator ds. wdrożenia Platformy Ambasadorzy Zagraniczni Edyta Lachowicz-Santos.

Dodała, że to nie jedyna funkcja powstałej platformy. - Zagraniczni absolwenci uczelni będą mogli także łatwo odnaleźć swoich znajomych z czasów studenckich. Platforma pozwoli na ponowne nawiązanie kontaktu między sobą i z dawną uczelnią, odświeży pamięć o dobrych studenckich czasach, do których chętnie każdy wraca, wspomina – zaznaczyła Lachowicz-Santos.

Jak podał rzecznik, na katowickiej uczelni w trwającym roku akademickim kształci się 362 studentów zagranicznych (na pełnych studiach oraz na wymianie), którzy pochodzą m.in. z Hiszpanii, Turcji, Niemiec, Rumunii, Korei Południowej, Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu, a także Singapuru, Brazylii, Maroko, Chile, Cypru oraz Paragwaju. Łącznie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiuje ok. 11 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.