Śląski Uniwersytet Medyczny rozpoczyna wspólpracę z firmą Asseco

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach dzięki współpracy z firmą informatyczną Asseco.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Śląski Uniwersytet Medyczny rozpoczyna wspólpracę z firmą Asseco

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

4 gru 2017 15:44


• To pierwsza tego typu współpraca Asseco z uczelnią, w ramach której firma udostępnia swoje oprogramowanie AMMS w celu szkolenia przyszłych lekarzy.

•  Władze uczelni chcą z czasem objąć takim szkoleniem również innych specjalistów ochrony zdrowia.

W Katowicach rektor uczelni prof. Przemysław Jałowiecki i wiceprezes Asseco Poland Krzysztof Groyecki podpisali list intencyjny na rzecz stworzenia symulacyjnej pracowni komputerowej.

"Ta współpraca pozwoli nauczać studentów rzeczy zdawałoby się dzisiaj oczywistej, ale której nie ma obecnie w programach studiów, a z tymi narzędziami informatycznymi studenci po ukończeniu studiów zetkną się w szpitalach, przychodniach. Chcemy, żeby poznali je wcześniej, w trakcie studiów, żeby nie musieli się tego uczyć po rozpoczęciu pracy" - powiedział prof. Przemysław Jałowiecki.

"Postawiliśmy sobie kiedyś za cel wprowadzanie innowacji w dydaktyce. Zaczęliśmy od symulacji medycznych, tworzymy następne centra symulacji medycznej, w przyszłym roku będziemy uczelnią, która będzie miała największą bazę symulacyjną w Polsce w postaci 2 dużych i 1 mniejszego centrum symulacji. To kolejny krok w tym kierunku" - dodał.

Wiceprezes Groyecki wskazał na wartość, jaką jest praktyczne przygotowanie do zawodu. Podkreślił, że większość szpitali w woj. śląskim korzysta z oprogramowania Asecco, więc jest duże prawdopodobieństwo, że absolwenci uczelni będą z nich korzystać.

"Im większa ilość młodych lekarzy będzie uczestniczyła w testowaniu tych systemów informatycznych, tym one będą lepsze, bo tym więcej krytycznych uwag usłyszymy na temat ich funkcjonowania. Ta współpraca jest nam potrzebna, by podnosić jakość usług i oprogramowania" - dodał.

Nawiązanie współpracy z Asseco Poland to kolejny krok Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w zakresie praktycznego kształcenia w zawodach medycznych. W 2012 r. uczelnia wprowadziła do programu nauczania symulację medyczną z wykorzystaniem zaawansowanych fantomów pacjenta.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania dostarczonego przez firmę Asseco studenci będą mieli możliwość komputerowej symulacji pełnego procesu obsługi pacjenta - od momentu przyjęcia go na oddział szpitalny, poprzez wykonanie wszystkich możliwych procedur medycznych wymagających odnotowania w systemie informatycznym wraz z budowaniem historii choroby, obsługą badań laboratoryjnych i wystawieniem elektronicznych recept, aż po wypis.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.