Siedem najważniejszych trendów w e-learningu

Poznajcie najważniejsze kierunki rozwoju w rozwiązaniach e-learningowych, które zyskają na znaczeniu w najbliższych miesiącach.

Autor: jm 16 lip 2014 5:29

REKLAMA
Nauka nieformalna jeszcze ważniejsza. Dzięki social mediom

Zgodnie z opracowanym w latach 90. modelem 70:20:10, aż 70 proc. przyrostu wiedzy czerpiemy z własnych doświadczeń i praktyki, kolejne 20 proc. pochodzi od osób trzecich, głównie ludzi z którymi na co dzień współpracujemy i z którymi się spotykamy. Obie te wartości łącznie dają nam 90 proc. nauki nieformalnej, co pozostawia nam jedynie 10 proc. na naukę formalną. Tak było w latach 90-tych.

– Dzięki wszechobecnym social mediom znaczenie nauki nieformalnej nabiera bardziej praktycznego wymiaru. Świadomość, że ktoś, kogo znamy, śledzi nasze poczynania dodatkowo nas mobilizuje. Chętniej zwracamy też uwagę na to, co polecają i udostępniają osoby nam znane, a przez to w pewnym stopniu zaufane. Platforma e-learningowa wyposażona w mechanizmy społecznościowe staje się źródłem inspiracji i miejscem wymiany wiedzy – mówi Łukasz Sikora z Unit4 Software Engineering. (Fot. Fotolia)


Puls HR Puls HR

Siedem najważniejszych trendów w e-learningu


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.