SGH zrealizuje nowy projekt warsztatów i płatnych praktyk

0 0
SGH zrealizuje nowy projekt warsztatów i płatnych praktyk

Ponad 800 tys. zł otrzyma Szkoła Główna Handlowa w Warszawie na realizację programu doskonalenia kompetencji dla kierunku finanse i rachunkowość.

Na liście rankingowej NCBiR znalazło się 48 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Będą one realizowane w 39 uczelniach. Łącznie 48 projektów otrzyma ok. 44 mln zł.

Na pierwszym miejscu w pilotażowym konkursie Programu Rozwoju Kompetencji ogłoszonego w czerwcu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, na drugim SGH - a na trzecim - Uniwersytet Warszawski. Program ma na celu wsparcie współpracy uczelni z pracodawcami.

Czytaj więcej: Uczelnie dostaną dofinansowanie na rozwój kompetencji zawodowych studentów

Uczelnie mogły do konkursu zgłaszać wnioski o dofinansowanie programów kształcenia, które w większym stopniu kształtować będą kompetencje najbardziej oczekiwane przez pracodawców. Największy nacisk został położony na wzmocnienie praktycznych elementów kształcenia poprzez staże i praktyki studenckie.

Czytaj też: Najlepsze programy magisterskie na świecie. Tylko jeden jest z Polski

Obligatoryjnym elementem projektu jest włączenie pracodawców w realizację programów kształcenia. Dodatkowo pieniądze w ramach konkursu mogą być przeznaczone na dostosowanie programów nauczania do potrzeb rynku pracy na istniejących już kierunkach studiów.

SGH zgłosiła projekt organizacji certyfikowanych warsztatów doskonalenia kompetencji w zakresie wykorzystywania programów finansowo-księgowych oraz organizacji odpłatnych staży. Program obejmie 100 studentów kierunku finanse i rachunkowość. Na realizację projektu w SGH uczelnia otrzyma 807084 zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.