SGH zrealizuje nowy projekt warsztatów i płatnych praktyk

Ponad 800 tys. zł otrzyma Szkoła Główna Handlowa w Warszawie na realizację programu doskonalenia kompetencji dla kierunku finanse i rachunkowość.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SGH zrealizuje nowy projekt warsztatów i płatnych praktyk

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 wrz 2014 12:16


Na liście rankingowej NCBiR znalazło się 48 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Będą one realizowane w 39 uczelniach. Łącznie 48 projektów otrzyma ok. 44 mln zł.

Na pierwszym miejscu w pilotażowym konkursie Programu Rozwoju Kompetencji ogłoszonego w czerwcu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, na drugim SGH - a na trzecim - Uniwersytet Warszawski. Program ma na celu wsparcie współpracy uczelni z pracodawcami.

Czytaj więcej: Uczelnie dostaną dofinansowanie na rozwój kompetencji zawodowych studentów

Uczelnie mogły do konkursu zgłaszać wnioski o dofinansowanie programów kształcenia, które w większym stopniu kształtować będą kompetencje najbardziej oczekiwane przez pracodawców. Największy nacisk został położony na wzmocnienie praktycznych elementów kształcenia poprzez staże i praktyki studenckie.

Czytaj też: Najlepsze programy magisterskie na świecie. Tylko jeden jest z Polski

Obligatoryjnym elementem projektu jest włączenie pracodawców w realizację programów kształcenia. Dodatkowo pieniądze w ramach konkursu mogą być przeznaczone na dostosowanie programów nauczania do potrzeb rynku pracy na istniejących już kierunkach studiów.

SGH zgłosiła projekt organizacji certyfikowanych warsztatów doskonalenia kompetencji w zakresie wykorzystywania programów finansowo-księgowych oraz organizacji odpłatnych staży. Program obejmie 100 studentów kierunku finanse i rachunkowość. Na realizację projektu w SGH uczelnia otrzyma 807084 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.