SGH Professionals: Absolwenci SGH pomogą studentom w realizacji biznesowych pomysłów

0 0
SGH Professionals: Absolwenci SGH pomogą studentom w realizacji biznesowych pomysłów
Wzajemne wspieranie się absolwentów jednej uczelni jest na świecie powszechnie przyjętym zwyczajem (SGH, fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

• SGH Professionals to nowa inicjatywa absolwentów SGH nastawiona na promocję przedsiębiorczości wśród studentów tej uczelni.
• Trwa konkurs dla absolwentów, którzy chcą swój pomysł na nową działalność gospodarczą poddać ocenie uznanych ekspertów i praktyków biznesu.
• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Zjazdu Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej 24 września br. z okazji 110. rocznicy jej powstania

W gronie absolwentów SGH/SGPiS, najstarszej uczelni ekonomicznej w kraju, jest wielu znanych menedżerów i przedsiębiorców, odnoszących sukcesy w kraju i za granicą. Chcą oni – w ramach zainicjowanego kilka tygodni temu przedsięwzięcia SGH Professionals – dzielić się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami, wspierając przy tym rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki.

Pierwszym działaniem realizowanym w ramach SGH Professionals jest konkurs „Pomysł na biznes”, w którym absolwenci uczelni mogą swój pomysł na nową działalność gospodarczą poddać eksperckiej ocenie. W gronie jurorów znaleźli się m.in. Jacek Korpała, związany od lat z ARX Equity Partners, dr Marek Kulczycki, prezes (CEO) FM Bank PBP, specjalizującego się w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw, Krzysztof Krawczyk, szef warszawskiej filii funduszu CVC Capital Partners, Sławomir Lachowski, twórca mBanku, czy Marcin Rosati, prezes Media Saturn Holding Polska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 września br. w czasie Zjazdu Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej z okazji 110. rocznicy jej powstania.

Czytaj też: W Polsce mniej niż w UE jest bezrobotnych absolwentów

Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody, między innymi możliwość dalszych konsultacji biznesu z wybranym mentorem z grona Jury, „nagrody niespodzianki” w zakresie promocji i wsparcia biznesu oraz dyplomy/certyfikaty.

Wzajemne wspieranie się absolwentów jednej uczelni jest na świecie powszechnie przyjętym zwyczajem. Szczególnie cenne są rady zwiększające szansę powodzenia nowych pomysłów na biznes.

- Chcemy zbudować platformę ułatwiającą nawiązanie kontaktu z doskonałymi fachowcami, ukształtowanymi przez naszą Uczelnię – mówi Leszek Hajkowski, prezydent Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego SGH/SGPiS „Korporacja HZ”, partnera merytorycznego nowego przedsięwzięcia.

- SGH ukończyły dziesiątki tysięcy zdolnych ekonomistów. Dziś mają oni ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Chcielibyśmy pomóc tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki jako samodzielni przedsiębiorcy. Jesteśmy przekonani, że pozwoli im to szybciej osiągnąć sukces – dodaje Kuba Karliński, społecznik i twórca grupy SGH Alumni na portalu LinkedIn.

Konkurs uzyskał patronat rektora SGH.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.