SGH jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła system EZD

0 0
SGH jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła system EZD
Spośród 8 uczelni wdrażających obecnie system EZD, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie dokonała tego jako pierwsza (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, fot.wikipedia.org/Rdrozd)

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jako pierwsza wśród polskich uczelni wprowadziła pełny system elektronicznego zarządzania dokumentacją EZD PUW.

System porządkuje obieg dokumentów, ogranicza papierową korespondencję wewnątrz uczelni, automatycznie tworzy archiwum spraw, a cała korespondencja zachowywana jest w formie cyfrowej.

EZD można stosować na uczelniach

System EZD PUW został stworzony na potrzeby administracji rządowej przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Jest systemem będącym własnością Skarbu Państwa i na zasadach niekomercyjnych wdrażany w administracji rządowej RP jako jednolite narzędzie usprawniające funkcjonowanie i komunikację jednostek sektora publicznego.

Spośród 8 uczelni wdrażających obecnie system EZD, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie dokonała tego jako pierwsza. Wprowadzenie systemu w SGH jest też pierwszym przypadkiem uruchomienia produkcyjnego poza jednostką Skarbu Państwa.

- Przykład SGH pokazuje, że EZD można z powodzeniem wdrażać i stosować także na uczelniach. Współpracowaliśmy z autorami systemu, by dostosować go do naszych potrzeb. Już teraz dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z kilkoma uczelniami, które wdrażają system u siebie – mówi inż. Bartłomiej Świech, zastępca kanclerza SGH.

Do systemu trafiło 3 tys. dokumentów

Przez cały czerwiec – pierwszy miesiąc działania EZD w SGH – do systemu trafiło blisko 3 tys. dokumentów i prawie 900 spraw.

Kolejnym krokiem usprawniającym wymianę oficjalnej korespondencji w SGH będzie zachęcenie pracowników i studentów do korzystania z platformy e-PUAP, czyli elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Dzięki niej studenci i pracownicy SGH będą mogli załatwiać drogą elektroniczną sprawy nie tylko w uczelni, ale i w całej administracji publicznej.

- Będziemy chcieli zmniejszyć liczbę wniosków i podań wpływających drogą tradycyjną na rzecz tych dostarczanych przez e-PUAP – dodaje Bartłomiej Świech.

- EZD jest wielkim osiągnięciem Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku i polskiej administracji publicznej – dodaje Andrzej Meyer, wojewoda podlaski.

Samorządy też zainteresowane EZD

- Dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu powstał system, który służy już wielu urzędom administracji państwowej w całym kraju, korzysta z niego ponad 200 jednostek administracji rządowej, zarówno terenowej, jak i centralnej oraz ponad 20 tysięcy urzędników – wyjaśnia Meyer.

Został także doceniany przez samorządy, a pierwsze kroki współpracy z PUW stawiają obecnie urzędy miasta w Gdańsku i Łodzi.

- Teraz po raz pierwszy system został wdrożony w renomowanej wyższej uczelni. System EZD nie tylko usprawnia wewnętrzną pracę urzędów i instytucji. Staje się także platformą, która umożliwia rozwój e-administracji, a także obsługi mieszkańców naszego kraju przez Internet – mówi wojewoda.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.