Schwarzkopf Professional przyucza młodych do zawodu fryzjera

- Fryzjer to bez wątpienia przyszłościowy zawód. Najważniejsze to wykonywać go z pasją, zaangażowaniem i kreatywnością. Chcemy o tym przekonać młodych ludzi, poprzez umożliwienie im kontaktu z ekspertami oraz budowanie silnej relacji mistrz-uczeń – informuje Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Schwarzkopf Professional przyucza młodych do zawodu fryzjera

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 sie 2014 14:44


Właśnie zakończyła się I polska edycja międzynarodowego programu wolontariackiego Schwarzkopf Professional o nazwie „Shaping Futures". Celem programu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. Dwóm najzdolniejszym spośród 14 uczestniczek warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy-stylistów, Schwarzkopf Professional ułatwi start na drodze do profesjonalnej kariery.

Podczas spotkań zakwalifikowane do programu młode dziewczyny poznawały podstawowe techniki fryzjerskie oraz pozyskiwały fachową wiedzę na temat zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych pod okiem specjalistów.

- Co ważne, nasza inicjatywa nie poprzestaje na przekazaniu tajników zawodu, gdyż niektórym z uczestniczek stworzymy realną szansę rozwoju kariery po zakończeniu programu. Miejmy nadzieję, że dzięki wiedzy i praktyce, którą zdobędą pod naszym okiem, zrobią pierwszy krok, by zmienić swoją przyszłość na lepszą - dodaje Paweł Zaorski.

Podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych to dzieci porzucone i osierocone, nierzadko po bardzo trudnych przejściach. Projekt „Shaping Futures", to dla nich wielka szansa.

- Dzięki zajęciom z wolontariuszami dziewczęta dowiedziały się wiele o swoim wymarzonym zawodzie, wiele się nauczyły i spotkały wspaniałych ludzi. Widać, że dzięki udziałowi w projekcie stały się także bardziej pewne siebie i odważniej patrzą w przyszłość - mówi Karolina Kamińska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Po zakończeniu warsztatów, zgodnie z założeniem programu, uczestniczki przeszły sprawdzian. Dwie z nich, które wykazały się największymi umiejętnościami, i zaangażowaniem w zdobywanie zawodu fryzjera otrzymają dalsze wsparcie w rozwijaniu swojej pasji.

Są to Anna Stankiewicz i Dominika Piwowarczyk, podopieczne Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce z Placówki Wsparcia Dziennego w Trzcińcu z filią w Grali.

Schwarzkopf Professional wesprze przyszłe fryzjerki w stawianiu dalszych kroków w świecie profesjonalnego fryzjerstwa. Dziewczyny podejmą 2-letnią naukę w szkole fryzjerskiej, będą miały szansę uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach, zostaną wyposażone w niezbędne profesjonalne akcesoria fryzjerskie oraz otrzymają pomoc w odbywaniu fryzjerskich praktyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.