Samsung będzie dokształcał uczniów szkół technicznych

Technikum synonimem przyszłości? To możliwe. Samsung Labo - program kursów dokształcających w zakresie nowoczesnych technologii oraz umiejętności biznesowych i społecznych dla uczniów techników miał dziś swoją premierę we Wronkach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samsung będzie dokształcał uczniów szkół technicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 gru 2014 19:12


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, od stycznia będą mogli podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie nowoczesnych technologii i zawodów przyszłości w klasie wyposażonej w rozwiązania technologiczne firmy Samsung.

Eksperci wskazują na fakt, że od lat 90-tych XX wieku obserwuje się aż czterokrotny spadek liczby uczniów szkół zawodowych. Jednocześnie, pracodawcy nie mogą znaleźć wykwalifikowanych specjalistów z kompetencjami technologicznymi jak i umiejętnościami miękkimi, wymaganymi na danym stanowisku.

Samsung poprzez swój projekt chce zwrócić uwagę na zauważalne niedopasowanie oferty edukacyjnej szkół do realiów dzisiejszego rynku pracy.

Czytaj też: ZM Tarnów nauczy młodych zawodu... ślusarza, spawacza czy tokarza

Projekt Samsung Labo wyposaża młodych ludzi w kompetencje, których nie byliby w stanie otrzymać w toku formalnej edukacji. Firma dzięki swojemu programowi, pomoże wykształcić nowe kadry specjalistów i przygotować ich do zawodów przyszłości, z którymi będą mieli okazję się zetknąć już za moment.

- Stąd właśnie idea, by rozwijać umiejętności uczniów szkół zawodowych w zakresie SmartHome Solutions – rozwiązań sprzętowych, które dopiero wchodzą na światowy rynek - mówi Blanka Fijołek, Senior CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska, pomysłodawczyni projektu.

Czytaj też: Młodzi nie chcą wybierać szkół zawodowych. Jak to zmienić i wypełnić lukę na rynku pracy?

Na czterdziestu pionierów Samsung Labo - uczniów klas 1-3 z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, czeka specjalnie stworzona, odpowiadająca na ich potrzeby edukacyjne klasa, wykorzystująca najnowsze dostępne na rynku rozwiązania sprzętowe.

Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki - technologiczny, podczas którego uczniowie będą uczyć się praktycznych rozwiązań wykorzystując między innymi platformę Tizen, i biznesowy, podczas którego będą poznawać podstawy przedsiębiorczości i małego biznesu, czyli uczyć się m.in. przygotowywania biznesplanu, prowadzenia działalności gospodarczej, pozyskiwania funduszy na działalność oraz podstaw rozliczeń księgowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.