Ruszył Campus Google w Warszawie

0 0
Ruszył Campus Google w Warszawie
Cztery działające do tej pory Campusy mają łącznie 70 tys. członków i przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy. Fot. YouTube

Wymiana wiedzy, spotkania z ekspertami, szkolenia i warsztaty - z takich możliwości będą mogli korzystać młodzi przedsiębiorcy w uruchomionym w czwartek (19 listopada) w stolicy Google Campus Warsaw.

- Campus Warsaw nie ma na celu inwestycji w startupy. Najbardziej ucieszymy się, gdy campus przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, tak jak stało się to w wypadku już otwartych campusów – powiedział szef warszawskiego Campusu Rafał Plutecki.

Campus znajduje się na warszawskiej Pradze. Jest pierwszym tego typu miejscem w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym działającym na świecie. Na trzech piętrach na terenie Centrum Praskiego Koneser znajdują się kawiarnia oraz sale, w których mają się odbywać szkolenia, warsztaty, czy wykłady.

Choć Campus formalnie rozpocznie działalność 23 listopada, to - jak poinformował Plutecki - zarejestrowało się i tym samym wyraziło chęć uczestnictwa w planowanych wydarzeniach 1400 osób o 35 narodowościach, w tym 21 proc. kobiet.

Otwarcie Google Campus Warsaw

W trakcie uroczystego otwarcia podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski odczytał list prezydenta do uczestników spotkania.

- Z satysfakcją przyjąłem, że Warszawa jest postrzegana jako nowoczesny ośrodek i że dołącza do elitarnego grona kilku miast, w których firma zdecydowała się umieścić swoje Campusy. Zależy mi na tym, aby Polska była liderem dobrych zmian i wiem, jak wiele zależy od wykorzystania również nowych technologii. Znam też wartość polskiej nauki i absolwentów polskich uczelni. Mam nadzieję, że Campus Warsaw będzie miejscem rozwijania, promocji ich talentu oraz tworzenia śmiałych strategii – napisał prezydent.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że liczy, iż Campus pozwoli wykorzystać zdolności i talenty Polaków. - Mam nadzieje, że Campus nie będzie elementem wysysania z Polski najlepszych talentów, bo tego oczywiście nie chcemy – podkreślił.

Dodał, że chciałby, aby dzięki tej inicjatywie Polska rozwijała się i była ważnym elementem „krwioobiegu gospodarczego Unii Europejskiej”. - My Polacy mamy szczególną historię - przez ostatnie 200 lat historia bardzo mocno nas poturbowała, ale w ciągu ostatnich lat mamy dobrą koniunkturę i trzeba ją dalej wykorzystywać – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, Campus może stać się "kolejnym krokiem na drodze tworzenia tkanki rozwoju Polski".

Campusy Google

Poza warszawskim Campusem na świecie działają podobne ośrodki w Madrycie, Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Planowane jest także otwarcie w Sao Paulo.

- Otwarcie Campus Warsaw jest kolejnym krokiem Google w kierunku wspierania Polski i regionu. Campus jest przeznaczony dla wszystkich - każdy może tu przyjść, wymienić się wiedzą, rozmawiać, spotkać się z ekspertami – mówił podczas uroczystości otwarcia prezes Google na Europę Matt Brittin.

Brittin poinformował, że cztery działające do tej pory Campusy mają łącznie 70 tys. członków i przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.