Ruszają studia dla trenerów biznesu. Nauczą się szkolić kadry

0 0

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uruchomił nowy kierunek studiów podyplomowych - Akademię Trenera Biznesu. Słuchacze będą na nim nabywać umiejętności projektowania, prowadzenia i ewaluacji szkolenia kadr.

Jak podkreślił prodziekan d.s. programowych i studenckich UŁ Tomasz Czapla, nowy kierunek studiów podyplomowych jest inicjatywą łączącą naukę z praktyką.

- Zależy nam na tym, aby kształcenie dawało nie tylko przygotowanie teoretyczne związane z pracą trenera, ale także zapewniało kontakt z ekspertami z branży, którzy podzielą się własnym doświadczeniem zawodowym i wprowadzą w tajniki zawodu - dodał.

Czytaj też: Kobiety nie chcą studiować MBA? Wybierają dom i rodzinę

Słuchacze Akademii Trenera Biznesu, zorganizowanej przez łódzką uczelnię we współpracy z firmą szkoleniową JAK - Marketing Dialog, będą mogli nabyć umiejętności analizowania potrzeb szkoleniowych grupy, zarządzania nią i efektywnego komunikowania się.

W ramach zajęć poznają narzędzia pracy trenera, a także trudne sytuacje, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Jak zapewniają organizatorzy, program zajęć łączy wiedzę i praktykę ze znajomością realiów biznesu.

Czytaj też: Lepiej wychować menedżera w firmie, czy szukać nowych talentów poza nią?

Ćwiczenia oparte są na przykładach i rzeczywistych sytuacjach, które wydarzyły się trenerom w czasie prowadzenia szkoleń. Zajęcia będą obejmowały także trening twórczości, interpersonalny i autoprezentację, a w ramach zaliczenia trzeba będzie przeprowadzić szkolenie pokazowe.

Akademia Trenera Biznesu to oferta skierowana do absolwentów szkół wyższych: menedżerów, nauczycieli i wykładowców akademickich oraz przyszłych trenerów. Nabór na studia trwa, zajęcia rozpoczną się w grudniu br.

Uniwersytet Łódzki oferuje obecnie studentom naukę na 125 kierunkach. Kształci ok. 43 tys. osób i zatrudnia ponad 3 tys. pracowników, w tym 2,3 tys. pracowników naukowych. Uczelnia ma 12 wydziałów i filię w Tomaszowie Mazowieckim.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.