Ruszają konkursy EY dla studentów. Co można wygrać?

Płatne praktyki, szkolenia i nagrody pieniężne o wartości ponad 60 tys. zł. Firma doradcza EY zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszają konkursy EY dla studentów. Co można wygrać?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 paź 2013 11:21


Już od dekady EY otwiera studentom drzwi do kariery. Udział w konkursach daje możliwość poznania specyfiki pracy w branży transakcyjnej i podatkowej, a zwycięzcom firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, o łącznej wartości ponad 60 tys. zł. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 18 listopada br.

Zadania do konkursów przygotowują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego EY. Uczestnicy mierzą się z zadaniami bardzo zbliżonymi do tych, jakie stawiane są zawodowym doradcom podatkowym i doradcom ds. fuzji, przejęć i innych transakcji.

Wyzwanie EY Financial Challenger, czyli zamknij transakcję

W konkursie EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny studentów, których zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych.

Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań realnych problemów. Konkurs oparty jest na studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się doradcy.

Analizy finansowe, wyceny spółek, opracowywanie optymalnych rozwiązań biznesowych, towarzyszące temu szybkie podejmowanie trafnych decyzji i siła perswazji, stanowią wyzwania stawiane uczestnikom konkursu i dają przedsmak pracy w branży transakcyjnej. W tym roku odbywa się dziesiąta - jubileuszowa edycja konkursu EY Financial Challenger.

- To unikatowy konkurs, który daje możliwość zdobycia ogromnej wiedzy młodym, ambitnym ludziom. Jest również idealną szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej. Kilka miesięcy zmagań konkursowych umożliwiło mi wejście w świat doradztwa transakcyjnego oraz zdobycie wielu umiejętności - zarówno miękkich, jak i twardych - mówi Mateusz Tront, jeden z laureatów poprzedniej edycji konkursu, obecnie praktykant w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.

- Najważniejszą zaletą EY Financial Challenger'a jest możliwość poznania osób, które mają zainteresowania podobne do moich oraz tych, którzy już osiągnęli sukces i chcą się podzielić zdobytą wiedzą - dodaje Tront.

Zwycięzcy EY Financial Challenger'a dzielą się kwotą 30 tys. zł, otrzymują oferty płatnych praktyk w EY oraz dostają vouchery na szkolenia w EY Academy of Business.

Wyzwanie EYe on Tax, czyli stań przed sądem i wygraj

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.