wnp.pl

Rusza strefa sztygara. Pierwsza taka strona w polskim górnictwie

0 0
Rusza strefa sztygara. Pierwsza taka strona w polskim górnictwie

W piątek 10 stycznia rusza Strefa sztygara i nie tylko. To pierwsza tego typu strona internetowa w polskim górnictwie, na której można znaleźć wiele informacji przydatnych w codziennej pracy.

- Pomysł utworzenia takiej platformy powstał w wyniku zaobserwowanego przeze mnie utrudnionego dostępu osób dozoru i wszystkich, którzy chcą stwierdzić swoje kwalifikacje do wykonywania czynności w dozorze, do potrzebnych im materiałów - mówi Zbigniew Schinohl, pomysłodawca i autor projektu, były dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. - To nie jest pełny zbiór wiedzy, ale na pewno będzie dla nich dużą pomocą. Ludzie często nie wiedzą, gdzie szukać aktualnych aktów prawnych i czego się uczyć. Tu również mogą się sprawdzić entuzjaści wiedzy górniczej, którzy chcą przetestować swoją znajomość przepisów w internetowym konkursie bhp.

Platforma obejmuje szeroki zasób informacji m.in. dotyczących stwierdzania kwalifikacji do wykonywania czynności w ruchu zakładu górniczego, teksty podstawowych aktów prawnych, zbiory przykładowych pytań egzaminacyjnych, testy kontrolne, umożliwiające uzupełnianie i sprawdzanie posiadanej wiedzy w dziedzinie przepisów górniczych, przepisów prawa pracy oraz przepisów bhp, wyciąg ważniejszych przepisów górniczych, bryk sztygarski, broszury i ulotki bhp oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zbiory pytań i testów pochodzą z zasobów JSW, WUG w Katowicach, OUG w Rybniku oraz OUG w Gliwicach. W miarę potrzeb będą one uzupełniane i aktualizowane.

Z uwagi na charakter niektórych informacji zamieszczonych na Strefie sztygara i nie tylko - będzie ona dostępna tylko dla pracowników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Internetowa platforma szkoleniowo-informacyjna powstała wysiłkiem m.in. pracowników firmy Advicom Sp. z o.o., Zespołu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy JSW SA, pełnomocnika zarządu i pełnomocników dyrektorów kopalń/ruchów spółki ds. zintegrowanego systemu zarządzania oraz koordynatorów ds. zarządzania bezpieczeństwem pracy.

Oprócz wielu informacji na stronie internetowej funkcjonować będzie internetowy konkurs z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp.

Konkurs będzie prowadzony od stycznia do września 2014 roku w formie testów zamieszczonych na stronie internetowej w zakładce Konkurs BHP.

Każdy uczestnik konkursu będzie mógł tylko jeden raz w miesiącu podjąć próbę rozwiązania testu konkursowego. Poza konkursem możliwa będzie dowolna ilość prób rozwiązania testu próbnego.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w danym miesiącu otrzymają nagrodę finansową. Zwycięzcą I edycji Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp zostanie pracownik, który w klasyfikacji łącznej (suma wyników 9 testów miesięcznych) uzyska największą ilość punktów w najkrótszym czasie.

Ponadto sześciu pracowników (po jednym z każdej kopalni/ruchu), którzy w klasyfikacji łącznej uzyskają największą ilość punktów w najkrótszym czasie, zostanie automatycznie zakwalifikowanych do udziału w finale V edycji Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA", który odbędzie się w październiku 2014 roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Bardzo dobrze
  • w kwk Ziemowit dyrektor przeprowadza egzaminy dla osób dozoru średniego i niższego - proszę o odpow. czy to jest zgodne z prawem i jaka jest podstawa prawna do takich egzaminów ,bo znam dokładnie przepisy i nic takiego nie znalazłem

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.