Rusza kampania na rzecz aktywizacji bezrobotnych osób niepełnosprawnych

Ze staży, praktyk i doradztwa zawodowego będą mogli skorzystać bezrobotni niepełnosprawni, którzy przystąpią do kampanii pt. "Dają radę dzięki Twojemu wsparciu".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rusza kampania na rzecz aktywizacji bezrobotnych osób niepełnosprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

27 wrz 2016 14:40


Kampanię organizuje Fundacja Aktywizacja, która planuje zebrać od darczyńców 50 tysięcy zł. Pieniądze pozwolą na sfinansowanie części pomysłów fundacji na aktywizację bezrobotnych osób niepełnosprawnych. Według wyliczeń, zebrane środki pozwolą na aktywizację 1820 osób. Kampania ma się zakończyć 4 listopada.

Przemysław Żydok z Fundacji Aktywizacja powiedział, że celem kampanii jest aktywizacja bezrobotnych osób niepełnosprawnych i pomoc w znalezieniu im pracy. "Chcemy promować osoby z niepełnosprawnościami. Chcemy pokazywać, że dają radę" - podkreślił. "Nasza kampania to zwrócenie godności osobom niepełnosprawnym. Pozwoli im odzyskać pewność siebie i sens życia. Dzięki pracy podniosą poczucie własnej wartości" - dodał.

Żydok zaznaczył, że kampania pozwoli osobom niepełnosprawnym m.in. na skorzystanie z profesjonalnych doradców zawodowych. "Zawsze wsparcie zaczynamy od indywidualnego planu działania. Doradca zawodowy rozpoznaje silne i słabe strony, potrzeby i motywacje osoby niepełnosprawnej. W ramach doradztwa jest także doradztwo psychologiczne i prawne, jeśli jest taka potrzeba" - powiedział.

Czytaj też: OHP mają zmienić nazwę, strukturę i rozszerzyć działalność

Zwrócił uwagę, że dzięki działaniom fundacji niepełnosprawni będą mogli zdobyć nowe zawody np. księgowego, czy kadrowej. "Mamy też szkolenia z kompetencji cyfrowych - Excel, grafik komputerowy" - wyliczał członek fundacji Aktywizacja. Dodał, że niepełnosprawni będą mogli skorzystać również ze starzy oraz praktyk zawodowych.

Dzięki kampanii - podkreślał Żydok - niepełnosprawni będą mieli okazję skorzystać z pośrednika pracy. "Dana osoba zasiądzie z pośrednikiem. Będą przeglądać oferty, przygotują dokumentację aplikacyjną" - mówił.

Udział w kampanii jest bezpłatny. "Można odwiedzić stronę internetową dajarade.org. Można też zadzwonić do któregoś z naszych oddziałów lub przyjść prosto do biura" - powiedział.

Zachęcał do wpłacania darowizny na kampanię. "Można ją wpłacić dzięki bardzo prostemu formularzowi http://dajarade.org/. Na tej stronie są też podane dane do przelewu tradycyjnego - wyjaśniał.

Według Żydoka, w Polsce zbyt duża liczba niepełnosprawnych jest bezrobotna. "Jest to ciągle problem. W Polsce tylko 22 proc. osób z niepełnosprawnościami jest aktywnych zawodowo. W niektórych krajach UE jest to ponad 50 proc. Eksperci wskazują, że na polskim rynku pracy spokojnie mogłoby pracować 30 proc. niepełnosprawnych" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.