Równe szanse. Czyli osoby 50+ na rynku pracy

W piątek 22 lutego 2013 roku w Krakowie odbyła się kolejna konferencja regionalna „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+ - Solidarność Pokoleń”, organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Równe szanse. Czyli osoby 50+ na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

27 lut 2013 14:18


W spotkaniu wziął udział Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, który wprowadził zebranych w zagadnienia związane z obecną sytuacją demograficzną Polski. W tym kontekście zostały zaprezentowane aktualne wskaźniki zatrudnienia - ze szczególnym uwzględnieniem grupy osób 50+, a także działania podejmowane przez rząd na rzecz tej grupy osób (program „Solidarność pokoleń" i realizowany w jego ramach projekt „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+").

Minister Kosiniak-Kamysz podkreślił niezwykle istotne znaczenie konferencji organizowanych w regionach, które stanowią forum wymiany doświadczeń nt. programu 50+ oraz umożliwiają tworzenie bazy informacji, pozwalających na udoskonalenie tego programu w przyszłości.
Minister stwierdził również, iż naszym wspólnym interesem jest, by nie dążyć wyłącznie do osiągania wskaźników, lecz przede wszystkim do zmiany podejścia pracodawców do pracowników 50+.

W spotkaniu wzięli udział m. in. Dariusz Kapusta, Dyrektor Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, który zaprezentował działania realizowane przez Centrum oraz projekt „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+"; Alina Paluchowska, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, która przedstawiła sytuację osób 50+ na małopolskim rynku pracy oraz Grzegorz Baczewski, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz MPiPS z prezentacją nt. rządowego programu „Solidarność pokoleń".

W drugiej części konferencji odbyła się prezentacja dobrych praktyk na rzecz 50+ z regionu Małopolski. Uczestnicy zapoznali się także z wynikami badań prowadzonymi przez partnera projektu - Uniwersytet Łódzki, które przedstawiła dr Justyna Wiktorowicz.

Spotkanie w Krakowie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych władz. Wśród gości byli m. in. wicewojewoda małopolski, Andrzej Harężlak oraz przedstawiciele instytucji rynku pracy i ośrodków pomocy społecznej.
Konferencja regionalna w stolicy Małopolski była już jedenastą z kolei. Kolejne spotkanie odbędzie się w województwie lubuskim (Zielona Góra, 6 marca 2013 roku).

Wszystkie konferencje regionalne są organizowane w ramach projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.