Resort kultury chce, by renowacji zabytków dokonywali studenci

- Chcemy do regulaminu ogłaszanych przez nas konkursów dodać zapis, że jeśli dany obiekt będzie konserwowany przez studentów ASP albo jakiegoś wydziału konserwatorskiego, to za taką ofertę będą przyznawane dodatkowe punkty - mówi w rozmowie z portalem parlamentarny.pl Magdalena Gawin, wiceminister w resorcie Kulruty i Dziedzictwa Narodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Resort kultury chce, by renowacji zabytków dokonywali studenci

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

17 mar 2016 15:23


Według wiceminister Gawin, konserwatorzy z Torunia i Krakowa są bardzo cenieni w Europie. - My jako ministerstwo kultury mamy bardzo duże zaufanie do naszych konserwatorów, którzy zresztą chcą podlegać Generalnemu Konserwatorowi Zabytków - mówi Magdalena Gawin.

W opinii wiceminister, na rynku pojawiło się bardzo dużo prywatnych firm oferujących usługi konserwacji zabytków. - Firmy te nie mają jednak odpowiednich uprawnień. Dlatego chcielibyśmy bardzo wzmocnić służbę konserwatorską, określić wymagania formalne pozwalające być konserwatorem wojewódzkim czy konserwatorem samorządowym - powiedziała wiceminister w rozmowie z portalem parlamentarnym.pl.

- Chcemy do regulaminu ogłaszanych przez nas konkursów dodać zapis, że jeśli dany obiekt będzie konserwowany przez studentów ASP albo jakiegoś wydziału konserwatorskiego, to za taką ofertę będą przyznawane dodatkowe punkty. Studenci mogą wykonać prace konserwatorskie taniej i mogą to robić pod nadzorem swojego profesora, przy okazji się ucząc. Zapewni nam to również napływ nowych fachowych sił konserwatorskich - wskazała Gawin.

Cały materiał czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.