Reforma edukacji, nauczyciele stracą pracę. PiS w końcu to przyznaje

Będą zwolnienia w szkołach w związku z reformą oświaty czy nie? Nauczyciele są pełni obaw, ale do tej pory Anna Zalewska, minister edukacji ich uspokajała: "zwolnień nie będzie". Tymczasem Lech Sprawka, poseł PiS przyznaje w rozmowie z serwisem PortalSamorzadowy.pl, że prawda co do zwolnień nauczycieli leży najpewniej po środku. - Nie będzie tak, że wszyscy będą mieli zapewnioną pracę - mówi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Reforma edukacji, nauczyciele stracą pracę. PiS w końcu to przyznaje

PODZIEL SIĘ


Autor: Włodzimerz Kaleta

www.portalsamorzadowy.pl

30 wrz 2016 13:31


Mechanizmy zapisane w projekcie nowej ustawy o oświacie częściowo zabezpieczają interesy niektórych grup nauczycieli, np. nauczycieli zatrudnionych na umowach na czas nieokreślony albo zatrudnionych na podstawie mianowania.

- Nie ma tam natomiast zapisów, które w jakiś sposób chroniłyby nauczycieli stażystów, którzy z automatu są na umowach na czas określony, ale należy pamiętać także o tym, że umowy na czas określony są zawierane również z częścią nauczycieli kontraktowych, a nawet mianowanych czy dyplomowanych - mówi Lech Sprawka.

- To jest ta grupa, która może się najbardziej obawiać braku możliwości kontynuacji dalszego zatrudnienia, bo siłą rzeczy pierwszeństwo będą mieli nauczyciele zatrudnieni na czas nieokreślony bądź zatrudnieni na podstawie mianowania - dodaje.

Jego zdaniem nie wszyscy będą mieli zapewnioną pracę, ale nie będzie też tak, że liczby zwolnień, które są wskazywane przez pracowników tej zmiany, będą aż tak wielkie.

Cały wywiad czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Capitol_Ubezpieczenia 2017-05-15 11:37:30

Każdy powinien się zabezpieczyć na wypadek utraty pracy, zwłaszcza nauczyciele. A najlepiej zrobić to nim dojdzie do zwolnienia, dlatego można już dziś poszukać studiów podyplomowych, a w między czasie zainteresować się inną, tymczasową lub niepełnowymiarową pracą np. w sektorze finansowym/ubezpieczeniowym, tak jak u nas!

Tomek 2017-03-16 20:37:00

Skoro będzie tyle samo uczniów, to znaczy, że będzie takie samo zapotrzebowanie na nauczycieli.

Papusza 2017-03-04 18:33:50

czlowieku biedny ty nie wiesz co mowisz dlatego trzeba ci to wybaczyc.