www.portalsamorzadowy.pl

Reforma edukacji, nauczyciele stracą pracę. PiS w końcu to przyznaje

0 0
Reforma edukacji, nauczyciele stracą pracę. PiS w końcu to przyznaje
Anna Zalewska, minister edukacji. (fot. men.gov)

Będą zwolnienia w szkołach w związku z reformą oświaty czy nie? Nauczyciele są pełni obaw, ale do tej pory Anna Zalewska, minister edukacji ich uspokajała: "zwolnień nie będzie". Tymczasem Lech Sprawka, poseł PiS przyznaje w rozmowie z serwisem PortalSamorzadowy.pl, że prawda co do zwolnień nauczycieli leży najpewniej po środku. - Nie będzie tak, że wszyscy będą mieli zapewnioną pracę - mówi.

Mechanizmy zapisane w projekcie nowej ustawy o oświacie częściowo zabezpieczają interesy niektórych grup nauczycieli, np. nauczycieli zatrudnionych na umowach na czas nieokreślony albo zatrudnionych na podstawie mianowania.

- Nie ma tam natomiast zapisów, które w jakiś sposób chroniłyby nauczycieli stażystów, którzy z automatu są na umowach na czas określony, ale należy pamiętać także o tym, że umowy na czas określony są zawierane również z częścią nauczycieli kontraktowych, a nawet mianowanych czy dyplomowanych - mówi Lech Sprawka.

- To jest ta grupa, która może się najbardziej obawiać braku możliwości kontynuacji dalszego zatrudnienia, bo siłą rzeczy pierwszeństwo będą mieli nauczyciele zatrudnieni na czas nieokreślony bądź zatrudnieni na podstawie mianowania - dodaje.

Jego zdaniem nie wszyscy będą mieli zapewnioną pracę, ale nie będzie też tak, że liczby zwolnień, które są wskazywane przez pracowników tej zmiany, będą aż tak wielkie.

Cały wywiad czytaj tutaj.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Pozwalniać darmozjadów. Mniej uczniów to mniej nauczycieli. Po drugie połowa już dawno powinna być na emeryturze.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.