Raytheon wspiera innowacyjną edukację. Przekazuje 100 tys. dol. polskim uczelniom technicznym

Firma Raytheon Company przekazała grant w wysokości 100 tys. dolarów dwóm czołowym polskim uczelniom technicznym – Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechnice Warszawskiej na rozwój studiów w dyscyplinach STEM - nauce, technologii, inżynierii i matematyce
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Raytheon wspiera innowacyjną edukację. Przekazuje 100 tys. dol. polskim uczelniom technicznym

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lip 2015 11:16


Grant opiewający na kwotę 50 tys. dolarów dla każdej z uczelni posłuży do sfinansowania stypendiów i programów badawczych wspierających studia magisterskie na kierunkach inżynierskich.

Raytheon docenia strategiczne znaczenie globalnej współpracy z przemysłem, uniwersytetami i środowiskiem naukowym. Firma prowadzi rozmowy z czołowymi polskimi uczelniami aby ustalić, jak najlepiej wspierać studia i badania naukowe w dziedzinie technologii.

Czytaj też: Współpraca uczelni z miejscowymi pracodawcami przynosi korzyści obu stronom

Celem firmy jest współpraca w zakresie długofalowych inicjatyw edukacyjnych i naukowych, które zachęcają do nieustających inwestycji w technologie i innowacje - najważniejsze siły napędowe każdej gospodarki narodowej.

- Jedną z korporacyjnych misji firmy Raytheon jest promowanie innowacyjnej edukacji aby stymulować zainteresowanie dyscyplinami naukowymi oraz powiększać grona studentów i pracowników naukowych dysponujących kompetencjami w zakresie STEM –nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki– powiedział Thomas Vecchiolla, prezes Raytheon International.

Czytaj też: Marek Jurkiewicz: Uczelnie dostosowują kształcenie pod rynek pracy, a pracodawcy zyskują

- Ta inwestycja w wysokości 100 tys. dolarów stanowi pierwszy etap naszego wsparcia dla wyjątkowego zaangażowania Polski w rozwój badań naukowych w obszarach , które przyczyniają się do gospodarczego rozwoju kraju - dodaje Thomas Vecchiolla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.