wnp.pl

Raport KPMG: Zarządzanie talentami największą słabością organizacji

0 0
Raport KPMG: Zarządzanie talentami największą słabością organizacji
Poprawa zarządzania talentami znajduje się wysoko na liście priorytetów dyrektorów finansowych. /Fot. Fotolia

Najnowszy raport KPMG w Polsce wymienia priorytety działań dyrektorów finansowych w Polsce. Zarządzanie talentami i wiedzą merytoryczną zespołu wymieniane jest jako obszar do poprawy.

Największą słabością organizacji okazało się być zarządzanie talentami i wiedzą merytoryczną personelu (32 proc. wskazań), co jednocześnie dla prawie 30 proc. respondentów jest najtrudniejszym obszarem do poprawy.

Takie są wyniki najnowszego raportu KPMG w Polsce pt. "Nowoczesne finanse inteligentnym wsparciem biznesu". Badanie przeprowadzono wśród 120 dyrektorów finansowych w Polsce.

- Jednym z krytycznych czynników sukcesu w funkcjonowaniu działu finansowego jest zarządzanie talentami w zespole, na czele którego stoi nowoczesny dyrektor finansowy będący partnerem biznesowym oraz mentorem, wzorem do naśladowania dla swojego zespołu. Zespołu, do którego pozyskał talenty, zbudował unikalne zestawy kompetencji i rozwija je budując nową generację przywódców finansowych - mówi Violetta Małek, dyrektor w dziale usług doradczych w KPMG.

Zarządzanie talentami kluczową inwestycją

Jej zdaniem wyniki badania KPMG w Polsce pokazują, że poprawa zarządzania talentami znajduje się wysoko na liście priorytetów dyrektorów finansowych i aż 30 proc. biorących udział w badaniu potwierdziło, że zarządzanie talentami jest ich kluczową inwestycją na kolejne dwa lata. 

70 proc. dyrektorów finansowych wskazuje budowanie świadomości na temat finansów i ryzyka za ważne dla poprawy spójnego działania działów finansowego i zarządzania ryzykiem, co powoduje, że firmy przykładające wagę do integracji tych dwóch działów osiągają większą efektywność w podejmowaniu szybkich i bardziej wyważonych pod względem ryzyka decyzji biznesowych. Prawie połowa CFO planuje zwiększone inwestycje na rozwój systemów oraz narzędzi finansowo-księgowych, podobny odsetek planuje takie inwestycje w obszarze zarządzania talentami. Ma to na celu wspieranie transformacji działu finansowego w nowoczesne finanse inteligentnie wspierające biznes.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.