Ranking, najlepsze studia MBA w Polsce: Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

0 0
Ranking, najlepsze studia MBA w Polsce: Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu
Pierwsze miejsce w Rankingu MBA Perspektywy 2015 zajęły studia Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Szkoła Główna Handlowa, fot.wikipedia.org/Panek/CC BY 3.0)

Ogłoszony został Ranking MBA Perspektywy 2015. Według niego najlepsze studia Master of Business Administration (MBA) w Polsce prowadzi Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Jak wypadły inne uczelnie?

Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

Ranking najlepszych studiów MBA, prowadzonych przez polskie uczelnie corocznie przeprowadza Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tegorocznym Rankingu MBA Perspektywy uwzględniono 34 programy, o pięć więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęły studia Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Program CEMBA nagrodzono także w dwóch rankingowych kategoriach: "Kadra dydaktyczna programu" oraz "Opinia pracodawców".

"Jest mi tak strasznie przyjemnie jak Lewandowskiemu po czwartej bramce, chociaż wiemy, że była jeszcze piąta. Cztery razy Perspektywy nas wyróżniły (w publikowanych rankingach - red.). Jesteśmy najlepszą publiczną - ekonomiczną uczelnią, najlepiej prowadzimy kierunek Zarządzanie, najlepiej prowadzimy kierunek z ekonomii i dzisiaj otrzymujemy jeszcze to wspaniałe wyróżnienie" - powiedział we wtorek rektor SGH prof. Tomasz Szapiro. "Ta piąta bramka to pogram MBA-SGH, który zajął w rankingu piąte miejsce" - dodał.

Realizację studiów Canadian Executive Master of Business Administration SGH rozpoczęła w 1995 roku. Jak informuje uczelnia, przymiotnik "canadian" nie jest przypadkowy, ponieważ program wdrażany jest w Polsce we współpracy z University of Quebec at Montreal (UQAM). Słuchacze są rejestrowani na UQAM, a po zakończeniu studiów otrzymują dyplom MBA z UQAM a także dyplom ukończenia studiów specjalnych, wydany przez SGH.

Uniwersytet Warszawski i Akademia L. Koźmińskiego na podium

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji zestawienia na drugim miejscu rankingu znalazły się studia Executive MBA prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (emba@uw). Studia uzyskały też nagrodę w kategoriach: "Ranga i prestiż programu" oraz "Merytoryczne cechy programu". Po dwóch latach prowadzenia w rankingu na trzecie miejsce spadły studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Program otrzymał też nagrodę w kategorii "Studenci programu MBA".

Na czwartym miejscu znalazły się Executive MBA ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studia te zdobyły też nagrodę w kategorii "Opinia absolwentów". Na piątym miejscu rankingu sklasyfikowano studia MBA-SGH Szkoły Głównej Handlowej.

Kolejne miejsca zajęły: Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym - Akademii Leona Koźmińskiego (6.); program MBA Poznań-Atlanta realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (7.); European Multicultural Integrated Management Programe - International MBA - Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (8.); Franklin University MBA (FUMBA) Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (9.) oraz Executive MBA - Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (10.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.