Ranking, najlepsze studia MBA w Polsce: Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

Ogłoszony został Ranking MBA Perspektywy 2015. Według niego najlepsze studia Master of Business Administration (MBA) w Polsce prowadzi Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Jak wypadły inne uczelnie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ranking, najlepsze studia MBA w Polsce: Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 gru 2015 13:25


Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

Ranking najlepszych studiów MBA, prowadzonych przez polskie uczelnie corocznie przeprowadza Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tegorocznym Rankingu MBA Perspektywy uwzględniono 34 programy, o pięć więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęły studia Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Program CEMBA nagrodzono także w dwóch rankingowych kategoriach: "Kadra dydaktyczna programu" oraz "Opinia pracodawców".

"Jest mi tak strasznie przyjemnie jak Lewandowskiemu po czwartej bramce, chociaż wiemy, że była jeszcze piąta. Cztery razy Perspektywy nas wyróżniły (w publikowanych rankingach - red.). Jesteśmy najlepszą publiczną - ekonomiczną uczelnią, najlepiej prowadzimy kierunek Zarządzanie, najlepiej prowadzimy kierunek z ekonomii i dzisiaj otrzymujemy jeszcze to wspaniałe wyróżnienie" - powiedział we wtorek rektor SGH prof. Tomasz Szapiro. "Ta piąta bramka to pogram MBA-SGH, który zajął w rankingu piąte miejsce" - dodał.

Realizację studiów Canadian Executive Master of Business Administration SGH rozpoczęła w 1995 roku. Jak informuje uczelnia, przymiotnik "canadian" nie jest przypadkowy, ponieważ program wdrażany jest w Polsce we współpracy z University of Quebec at Montreal (UQAM). Słuchacze są rejestrowani na UQAM, a po zakończeniu studiów otrzymują dyplom MBA z UQAM a także dyplom ukończenia studiów specjalnych, wydany przez SGH.

Uniwersytet Warszawski i Akademia L. Koźmińskiego na podium

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji zestawienia na drugim miejscu rankingu znalazły się studia Executive MBA prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (emba@uw). Studia uzyskały też nagrodę w kategoriach: "Ranga i prestiż programu" oraz "Merytoryczne cechy programu". Po dwóch latach prowadzenia w rankingu na trzecie miejsce spadły studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Program otrzymał też nagrodę w kategorii "Studenci programu MBA".

Na czwartym miejscu znalazły się Executive MBA ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studia te zdobyły też nagrodę w kategorii "Opinia absolwentów". Na piątym miejscu rankingu sklasyfikowano studia MBA-SGH Szkoły Głównej Handlowej.

Kolejne miejsca zajęły: Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym - Akademii Leona Koźmińskiego (6.); program MBA Poznań-Atlanta realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (7.); European Multicultural Integrated Management Programe - International MBA - Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (8.); Franklin University MBA (FUMBA) Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (9.) oraz Executive MBA - Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (10.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.