PWSZ w Sandomierzu do zamknięcia? Ministerstwo chce ją zlikwidować lub połączyć z inną uczelnią

• Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sandomierzu zostanie zlikwidowana lub połączana z inną uczelnią – powiedział we Wrocławiu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
• Zapewnił jednocześnie, że to jedyna publiczna uczelnia, która będzie likwidowana.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PWSZ w Sandomierzu do zamknięcia? Ministerstwo chce ją zlikwidować lub połączyć z inną uczelnią

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 wrz 2016 15:10


Minister poinformowała, że dobiega drugi okres naprawczy PWSZ w Sandomierzu, który zakończył się fiaskiem. "W tej chwili w tej uczelni studiuje około 100 studentów. To uczelnia o rozmiarach małej szkoły wiejskiej. Nie spełnia też niestety żadnego z ustawowych kryteriów niezbędnych do utrzymania tej uczelni" - mówił Gowin.

Dodał, że w najbliższym czasie rozpoczną się działania zmierzające do połączenia PWSZ w Sandomierzu z inną uczelnią w regionie lub do likwidacji tej szkoły wyższej. "Jeśli nie będzie woli władz uczelni do połączenia, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak podjąć procedurę likwidacji" - mówił Gowin.

Czytaj też: Od października zmiany dla studentów i mniej biurokracji na uczelniach

Minister poinformował jednocześnie, że PWSZ w Sandomierzu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce, której grozi likwidacja.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego może zdecydować o likwidacji publicznej szkoły zawodowej opierając się na zapisach nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która wchodzi w życie 1 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.